w zakresie skutków podatkowych w przypadku przejęcia sprzętu od pożyczkobiorcy tytułem spłaty zobowiązań oraz dalszej odsprzedaży tego sprzętu
Zastosowanie procedury VAT marża przy sprzedaży przewłaszczonych ruchomości oraz w zakresie określenia kwoty nabycia w przypadku przewłaszczonych ruchomości.
1. Czy w opisanej sytuacji Pożyczkobiorca miał obowiązek wystawienia faktury VAT w dacie podpisania aktu notarialnego? 2. Czy w dacie wygaśnięcia roszczenia Pożyczkobiorcy o zwrotne przeniesienie praw do przewłaszczonych nieruchomości o którym mowa w pk 1 paragrafu 5 aktu notarialnego?
1. Czy Wnioskodawczyni ma obowiązek wystawienia faktury VAT dla naliczenia podatku należnego i z jaką datą? 2. Kto ma być nabywcą na fakturze VAT, jako że pożyczkodawca nie chciał żadnej faktury?
Braku opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności przekazania samochodu na rzecz banku w ramach realizacji umowy przewłaszczenia.
Skoro wydanie towaru nastąpiło na rzecz Banku, a nie firmy (), to nieprawidłowym było wystawienie faktury VAT. Jednak wobec faktu wystawienia tej faktury i wprowadzenia jej do obrotu, na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Wnioskodawca obowiązany jest do zapłaty kwoty podatku należnego z niej wynikającej.
Moment powstania obowiązku podatkowego i obowiązku wystawienia faktury z tytułu wydania towarów, będących przedmiotem umowy przewłaszczenia a prawo do odliczenia podatku naliczonego.