kalendarium wydarzeń od 30 grudnia 2022 r. do 24 stycznia 2023 r. Minister Finansów wydał rozporządzenie przedłużające do końca 2024 r. zaniechanie poboru podatku od części dochodów związanych z kredytem mieszkaniowym. Celem MF jest wsparcie kredytobiorców i kredytodawców w ramach programu zawierania ugód dotyczących „kredytów frankowych”.
Czy dokumentem potwierdzającym poniesienie w 2011 r. wydatku z tytułu użytkowania sieci Internet winien być dowód wpłaty czy faktura?
Czy wydatki na ww. zakupy będą się kwalifikowały jako wydatki poniesione na zakup indywidualnego sprzętu i urządzeń ułatwiających wykonywanie czynności życiowych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności o czym mowa w art. 26 ust. 1 pkt 6a i ust. 7a pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Do końca kwietnia br. podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych są zobowiązani do złożenia zeznania rocznego. Rozliczając należny podatek, mogą skorzystać z ulg przewidzianych przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Część z nich, jak np. ulga internetowa, podlega odliczeniu od osiągniętego dochodu. Niektóre zaś podlegają odliczeniu od należnego podatku, np. ulga na dziecko
1 maja 2011 r. weszła w życie część zmian związanych z reformą ubezpieczeń społecznych w zakresie składki emerytalnej. Podstawowym założeniem tej reformy jest przesunięcie części składki emerytalnej do tej pory przekazywanej do Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE) na nowo utworzone specjalne subkonto prowadzone przez ZUS. Jednym z elementów tej reformy są również zmiany podatkowe. Te najbardziej korzystne
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi z tytułu użytkowania sieci Internet
Czy możliwe jest odliczenie od dochodu wydatków poniesionych z tytułu użytkowania sieci Internet w przypadku, gdy podatnik zameldowany jest pod innym adresem niż adres zamieszkania?
Czy wszystkie wymienione pozycje (2-remonty, 5-spłata kotłowni, 11-fundusz remontowy na wymianę okien) podlegają uldze podatkowej za dany rok, jeżeli czynsz jest opłacony w terminie i pełnej wysokości i na podstawie jakiego dokumentu?
Czy w przypadku, gdy z sieci internetowej w miejscu zamieszkania korzystają małżonkowie, to każdy z nich może z osobna odliczyć 760 zł ulgi internetowej, pod warunkiem posiadania faktury wystawionej na imię obojga małżonków?