Powstanie obowiązku podatkowego na gruncie podatku akcyzowego, w przypadku przedstawionych dwóch modeli rozliczenia sprzedaży energii elektrycznej oraz funkcja blankietów prognozowanych dla wypełnienia obowiązków w zakresie składania deklaracji podatkowych, obliczania i wpłacania akcyzy.
Skutki podatkowe w podatku od towarów i usług w zakresie - uznania wprowadzenia przez Spółkę energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji Spółki do sieci energetycznej jako dostawy towarów w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy; - określenia momentu powstania obowiązku podatkowego dla czynności wyprodukowania energii elektrycznej w instalacji; - ustalenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności - obowiązku
Brak powstania obowiązku podatkowego i obowiązku wystawienia faktury z tytułu otrzymania zaliczek na poczet mediów oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu odsprzedaży mediów.
Moment powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do zaliczki związanej z usługą najmu oraz obowiązek wystawienia faktury dokumentującej wpłatę zaliczki z upływem terminu wskazanego w umowie.
Skutki wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 16 maja 2013 r. w sprawie C-169/12 TNT Express Worldwide (Poland) Sp. z o.o., w zakresie określania momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Czy w sytuacji, w której wielkość marży ujemnej będzie wyższa od marży dodatniej, biorąc pod uwagę sezonowość biura podróży oraz interpretując marżę jako różnicę pomiędzy kwotą należności a ceną nabycia, Spółka prawidłowo wykaże w deklaracji VAT-7 wartości ujemne?
W jakim miesiącu należy ująć w Rejestrze VAT faktury korygujące zmniejszające obrót i podatek należny.
Czy w sytuacji, w której wielkość marży ujemnej będzie wyższa od marży dodatniej, biorąc pod uwagę sezonowość biura podróży oraz interpretując marżę jako różnicę pomiędzy kwotą należności a ceną nabycia, Spółka prawidłowo wykaże w deklaracji VAT-7 wartości ujemne?
1. Wystawianie faktur zaliczkowych do zaliczek otrzymanych w euro i złotówkach. 2. Rozliczenie otrzymanej zaliczki w fakturze dokumentującej częściowe wykonanie robót budowlano-montażowych, faktura w euro.
Z jakich tytułów i w jakiej wysokości powstanie obowiązek podatkowy w podatku VAT, w przypadku otrzymania częściowej zapłaty za wyświadczone jednocześnie (tzn. w jednym miesięcznym okresie rozliczeniowym): usługi porządkowo-czystościowe, usługi w ramach tzw. refaktury mediów, usługi budowlane i usługi ochrony (czyli usługi, wobec których obowiązek podatkowy powstaje odpowiednio zgodnie z art. 19 ust
Czy w przedmiotowym stanie faktycznym, świadczenie przez Wydzierżawiającego usług dzierżawy podlega czy też nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług oraz w jakich terminach Wydzierżawiający winien wystawić Dzierżawcy z tego tytułu faktury VAT?
Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z chwilą otrzymania całości lub części zapłaty za wykonana usługę lub z upływem 30 dni, licząc od dnia wykonania usługi jeżeli zapłata nie nastąpiła, czy w dniu wykonanej usługi i jej fiskazlizacji?
Czy obowiązek podatkowy powstaje po wykonaniu usługi transportowej na terenie kraju w dniu wystawienia faktury i powinien być uwzględniony w deklaracji VAT-7 za miesiąc, w którym wykonano usługę i wystawiono fakturę?