Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych przez komplementariusza z tytułu wypłaty wynagrodzenia za prowadzenie spraw spółki.
Skutki podatkowe związane z wypłatą przez spółkę komandytową zysków wypracowanych w okresie poprzedzającym uzyskanie przez tą spółkę statusu podatnika podatku dochodowego od osób prawnych.
Brak opodatkowania wypłaty zysków wygenerowanych przed okresem, w którym spółka komandytowa nie była podatnikiem CIT, oraz brak obowiązków płatnika.
Ustalenie, czy Wnioskodawca jako płatnik podatku dochodowego od osób prawnych będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia z art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do wypłacanego Fundacji rodzinnej Zysku.
Czy zbycie ogółu praw i obowiązków w spółkach komandytowych przez fundację rodzinną będzie podlegało zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy zbycie ogółu praw i obowiązków w spółkach komandytowych przez fundację rodzinną będzie podlegało zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy zbycie przez Fundację rodzinną otrzymanych od Fundatora w drodze darowizny udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz ogółu praw i obowiązków komandytariusza w spółce komandytowej będzie mieściło się w ramach dozwolonej działalności gospodarczej, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy o fundacji rodzinnej, a w konsekwencji osiągnięty z tego tytułu przychód będzie objęty zwolnieniem,
Dotyczy skutków podatkowych związanych z darowizną akcji spółki prawa handlowego na rzecz Fundacji.
Powstania skutków podatkowych przekazania darowizny na rzecz podmiotu zagranicznego.
Opodatkowanie darowizny dokonanej przez spółkę na rzecz Fundacji po stronie komandytariusza.
Czy Fundacja rodzinna będzie zwolniona z CIT z tytułu zbycia przez Fundację rodzinną udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością lub innych praw wynikających z przystąpienia lub uczestnictwa w spółkach handlowych, funduszach inwestycyjnych, spółdzielniach lub podmiotach o podobnym charakterze, które to prawa zostaną przez Fundację rodzinną nabyte w celu ich zbycia.
Skutki podatkowe nabycia przez fundację rodzinną praw i obowiązków wspólnika spółki komandytowej.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, powstała z przekształcenia spółki komandytowej, nie może stosować stawki 9% podatku CIT w roku podatkowym, w którym rozpoczęła działalność oraz w roku podatkowym bezpośrednio po nim następującym.
Czy Spółka może podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek będąc komplementariuszem spółki komandytowej
Opodatkowanie przez spadkobiercę dochodów na zasadach określonych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych osiąganych z tytułu udziału w spółce komandytowej.
Brak obowiązku wystawienia faktury dokumentującej czynność dzierżawy na rzecz spółki komandytowej praw ochronnych do znaku towarowego.
Możliwość rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
wypłata zysku wspólnikowi spółki komandytowej (źródło, zwolnienie) i rozliczenia strat
w zakresie ustalenia, czy przychód Wnioskodawcy z tytułu wypłaty przez SK na rzecz Wnioskodawcy zysku oraz zaliczki na poczet przewidywanego zysku będzie mógł korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Ustalenie, czy do zysków wypracowanych przez Wnioskodawcę (spółkę komandytową) od dnia nabycia przez niego statusu podatnika CIT, wypłacanych Wspólnikowi przez Wnioskodawcę po tym dniu (tj. nabycia statusu podatnika CIT) znajduje zastosowanie zwolnienie określone w art. 13 ust. 3 Ustawy nowelizującej w związku z art. 22 ust. 4 ustawy o CIT, przy spełnieniu warunków stosowania tego zwolnienia.
możliwość opodatkowania przez spadkobierczynię dochodów na zasadach określonych w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu udziału w spółce komandytowej