Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwości wyboru ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Stawka ryczałtu dla działalności w zakresie budowy i sprzedaży budynków mieszkalnych.
Skutki podatkowe wystąpienia ze spółki jawnej jednego ze wspólników.
Czy po przekształceniu w Spółkę z o.o. Wspólnicy będą mogli wybrać dla niej opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych, a w konsekwencji, czy w przypadku Spółki nie znajdą zastosowanie przepisy art. 28k ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Wyłączenie z opodatkowania przedsiębiorstwa w przypadku przekazania majątku Spółki Jawnej na Wnioskodawcę, korekta w zw. z art. 91 ust. 9 ustawy, wyłączenie z opodatkowania przekazanie przedsiębiorstwa w formie darowizny do fundacji rodzinnej.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodu składki regularnej i dodatkowej opłacanych od ubezpieczenia na życie wspólnika spółki jawnej.
Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodu składki regularnej opłacanej od ubezpieczenia na życie wspólnika spółki jawnej.
Możliwość opodatkowania w formie zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Dotyczy ustalenia, czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT będzie miał zastosowanie, wyłączając tym samym możliwość zastosowania przez Spółkę Po Przekształceniu opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek; czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym znajdzie zastosowanie art. 28k ust. 1 pkt 5 lit. c lub pkt 6 lit. b ustawy o CIT, wyłączając tym samym czasowo
Czy odpisy aktualizujące dotyczące przychodów spółki jawnej, utworzone w okresie istnienia SJ i niebędące kosztem podatkowym dla wspólników SJ, a figurujące w Spółce na ostatni dzień Spółki na zwykłym CIT, winny być uwzględnione jako koszt podatkowy Spółki na zwykłym CIT, w ramach tzw. korekty wstępnej, o której mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 2 lit. b UCIT, - Czy odpisy aktualizujące dotyczące przychodów
Ustalenie, czy w sytuacji, gdy Wnioskodawca w wyniku przekształcenia stanie się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, przychody z tytułu Nadwykonań powinny być przez Wnioskodawcę rozpoznawane dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w momencie otrzymania płatności za nie od NFZ (na zasadzie kasowej).
Czy w sytuacji, w której jeden ze wspólników prowadzi działalność opodatkowaną podatkiem liniowym zgodnie z art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przychody uzyskiwane przez wspólnika z tytułu najmu nieruchomości, pojazdów oraz znaku towarowego spółki jawnej mogą zostać opodatkowane zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
Opodatkowanie przychodów z wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł (PKWiU 35.11.Z) 5,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Czy Wnioskodawca poprawnie rozlicza się za rok 2022 roku przyjmując, że Spółka jest transparentna podatkowo i on sam powinien rozliczać się w oparciu o art. 5 ustawy o CIT.
1. Czy uzyskując dochód z tytułu partycypowania w zyskach Spółki, opodatkowany na zasadach ogólnych w formie 19% podatku liniowego, Wnioskodawca może jednocześnie zastosować opodatkowanie przychodów uzyskanych z nowo utworzonej jednoosobowej działalności gospodarczej w formie ryczałtu ewidencjonowanego? 2. Czy wydatek poniesiony przez Spółkę z tytułu nabycia specjalistycznych usług lekarskich od Wnioskodawcy
Możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przychodów uzyskanych ze spółek jawnych lub cywilnych.
Możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przychodów uzyskanych ze spółek jawnych lub cywilnych.
W zakresie prawidłowości korygowania kosztów uzyskania przychodów w związku z aportem ZCP ze spółki jawnej do spółki komandytowej.
W zakresie prawidłowości korygowania kosztów uzyskania przychodów w związku z aportem ZCP ze spółki jawnej do spółki komandytowej.
Prawidłowe korygowania kosztów uzyskania przychodów w związku z aportem ZCP ze spółki jawnej do spółki komandytowej.
Koszty uzyskania przychodów w części dotyczącej możliwości zaliczenia do kosztów składki zapłaconej w 2018 roku, możliwości zaliczenia do kosztów składek zapłaconych od stycznia 2019 roku.