składnik majątkowy
Interpretacja
07.10.2024 Podatki

Ustalenia, czy opłaty ponoszone za użytkowanie składników majątkowych na podstawie umów kwalifikowanych jako leasing operacyjny, podlegają ograniczeniom wynikającym z art. 15c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

Interpretacja
19.04.2024 Podatki

Uznanie za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą działek. Zwolnienie od podatku sprzedaży ww. działek. Obowiązek udokumentowania fakturą ww. sprzedaży.

Interpretacja
06.02.2024 Podatki

Ustalenia: - czy opłaty ponoszone za użytkowanie składników majątkowych na podstawie umów kwalifikowanych jako leasing operacyjny opisane w stanie faktycznym stanowią koszty finansowania dłużnego i w związku z tym podlegają ograniczeniom wynikającym z art. 15c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „u.p.d.o.p.”), - czy wskazane w stanie faktycznym: opłaty manipulacyjne i odsetki od weksli

Interpretacja
03.11.2023 Podatki

Skutki podatkowe wniesienia składników majątkowych do Fundacji w celu pokrycia funduszu założycielskiego.

Interpretacja
10.09.2021 Podatki

uznanie sprzedaży składników majątku za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz udokumentowanie przedmiotowej transakcji

Interpretacja
10.06.2021 Podatki

Sprzedaż składników majątku wykorzystywanych w ramach zadań własnych powiatu w zakresie pomocy społecznej nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, Powiat w przedmiotowej sprawie nie działa w charakterze podatnika. Powyższa dostawa może być udokumentowana na podstawie innych dokumentów księgowych, w tym not księgowych.

Interpretacja
09.04.2021 Podatki

W zakresie: nieuznania zespołu składników majątkowych za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o VAT oraz uznania ww. transakcji za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, prawa Nabywcy do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego przez Sprzedającego na fakturze dokumentującej sprzedaż ww. składników majątkowych

Interpretacja
17.07.2020 Podatki

Uznanie zbywanych składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT, opodatkowanie odpłatnego zbycia poszczególnych składników majątkowych w ramach Transakcji, wyszczególnienie poszczególnych składników na fakturze oraz prawa do odliczenia podatku VAT w zw. z Transakcją.

Interpretacja
20.07.2017 Podatki

W jaki sposób należy ustalić wartość firmy powstałej w wyniku nabycia przez Wnioskodawcę Przedsiębiorstwa? - W jaki sposób należy ustalić łączną wartość początkową środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego przez Wnioskodawcę Przedsiębiorstwa? - Czy w przypadku wykazania dodatniej wartości firmy w związku z nabyciem Przedsiębiorstwa Wnioskodawca będzie uprawniony

Interpretacja
06.06.2016 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu wierzytelności nieściągalnych w sytuacji uregulowania wierzytelności w formie potrącenia zobowiązania Spółki z tytułu zakupu nieruchomości z należnością z tytułu udzielenia Pożyczki.

Interpretacja
15.10.2015 Podatki

Ustalenie, czy wynagrodzenie za umorzone udziały stanowi obrót, opodatkowania czynności umorzenia udziałów za wynagrodzeniem, obowiązku udokumentowania ww. czynności fakturą VAT oraz ustalenia, czy wypłata wynagrodzenia za umorzone udziały odbywa się w zakresie działalności gospodarczej.

Interpretacja
20.08.2015 Podatki

1. Czy na skutek nabycia ZCP powstanie wartość początkowa firmy, która będzie mogła być amortyzowana przez Wnioskodawcę?2. Jaką wartość początkową ŚT i WNiP powinien przyjąć Wnioskodawca?3. W jakiej wysokości Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodów w przypadku zbycia Zapasów nabytych w ramach ZCP?

Interpretacja
20.04.2015 Podatki

Czy w wyniku zawarcia umowy leasingu zorganizowanej części przedsiębiorstwa, stosownie do art. 16b ust. 2 pkt 2 lit. b ustawy CIT, Spółka będzie uprawniona do amortyzowania wartości firmy zorganizowanej części przedsiębiorstwa jeżeli takowa powstałaby jako dodatnia różnica pomiędzy należną zbywcy ceną nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (rozumianą jako suma opłat przewidzianych w umowie

Interpretacja
27.02.2015 Podatki

W zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego (art. 89b) z tytułu wierzytelności nieściągalnych, w sytuacji uregulowania wierzytelności w formie potrącenia zobowiązania Spółki z tytułu zakupu Składników Majątkowych z należnością z tytułu wydania przedmiotu umowy Pożyczki.

Interpretacja
15.11.2013 Podatki

Opodatkowanie zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, dla którego nie jest sporządzany bilans (2007 r.) oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT z tego tytułu, wystawionych z uchybieniem ustawowego terminu (2013 r.).

Interpretacja
03.10.2013 Podatki

Czy wartość firmy (goodwill) czyli dodatnia różnica pomiędzy ceną nabycia przedsiębiorstwa,a wartością rynkową nabytych składników majątkowych, która stanowi wartość początkową firmy będzie podlegać amortyzacji na podstawie art. 16m ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przez okres nie krótszy niż 5 lat?

Interpretacja
11.01.2013 Podatki

Ustalenie, czy wynagrodzenie za umorzone udziały stanowi obrót, opodatkowania czynności umorzenia udziałów za wynagrodzeniem, obowiązku udokumentowania ww. czynności fakturą VAT oraz ustalenia, czy wypłata wynagrodzenia za umorzone udziały odbywa się w zakresie działalności gospodarczej.

Interpretacja
11.12.2012 Podatki

opodatkowanie nabycia składników majątkowych w postaci portfela nieruchomości

Interpretacja
30.06.2011 Podatki

Sprzedaż składników majątku niestanowiących przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz możliwości wyboru opcji opodatkowania.

Interpretacja
25.11.2009 Podatki

Czy w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wniesienie przez Wnioskodawcę wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa do spółki osobowej, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu? Jak należy ustalić wartość firmy, w celu określenia wartości początkowej składników majątkowych wchodzących w skład wnoszonego do spółki osobowej przedsiębiorstwa

Poprzednia Następna