Rozliczenie przez Spółkę zapłaconej Zaliczki w okresie przed jak i po rejestracji Kontrahenta jako czynnego podatnika VAT w Polsce.
Podatek od towarów i usług w zakresie niedokonywania przez Gminę rozliczeń VAT należnego z tytułu wykonywanych przez Zakład odpłatnych czynności w zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków i dostarczania wody oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne związane z budową infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
w zakresie korekty rozliczenia podatku w związku z niezastosowaniem mechanizmu odwrotnego obciążenia
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu wierzytelności nieściągalnych w sytuacji uregulowania wierzytelności w formie potrącenia zobowiązania Spółki z tytułu zakupu nieruchomości z należnością z tytułu udzielenia Pożyczki.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że właściwym dokumentem, potwierdzającym rozliczenie podatku VAT, wystawionym dla kontrahenta, zarejestrowanego jako podatnik VAT UE w Polsce z siedzibą w Wielkiej Brytanii, jest tzw. faktura VAT, na podstawie której Spółka wykazuje w rejestrze VAT i deklaracji VAT-7 usługę produkcji audycji telewizyjnej jako świadczenie usług na terytorium kraju (w tym przypadku
Dostawy makulatury dokonane przez Spółkę na rzecz Nabywcy w okresie od 1 października 2013 r do dnia jego zarejestrowania winny podlegać opodatkowaniu VAT przez Nabywcę na zasadach odwrotnego obciążenia zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy. Tym samym w myśl § 5 ust. 2 pkt 5 rozporządzenia obowiązującego do 31 grudnia 2013 r. i na podstawie art. 106e ust. 1 pkt 18 ustawy obowiązującego od 1 stycznia
W zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego (art. 89b) z tytułu wierzytelności nieściągalnych, w sytuacji uregulowania wierzytelności w formie potrącenia zobowiązania Spółki z tytułu zakupu Składników Majątkowych z należnością z tytułu wydania przedmiotu umowy Pożyczki.
stwierdzenia która ze Spółek będzie zobowiązana do rozpoznania podatku należnego w stosunku do faktur związanych z ZCP dotyczących okresu sprzed dnia podziału, co do których obowiązek podatkowy powstanie w dniu lub po dniu podziału, także w sytuacji wcześniejszego wystawienia faktury przez Spółkę dzieloną przed dniem podziału
Możliwość skorzystania z ulgi za złe długi na moment skorzystania z ulgi wobec dłużnika ogłoszono upadłość likwidacyjną.
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku korekty podatku naliczonego oraz zapłaty korygowanej kwoty podatku naliczonego w odniesieniu do nieściągalnych wierzytelności.
obowiązek ujęcia w prowadzonych przez Wnioskodawcę ewidencjach VAT i rozliczenia w składanych deklaracjach podatkowych faktur oraz faktur korygujących wystawionych na spółkę przejmowaną,prawo do wystawienia przez Wnioskodawcę faktur korygujących do faktur wystawionych przez spółkę przejmowaną oraz uwzględnienia tych korekt w składanej przez Wnioskodawcę deklaracji podatkowej.
obowiązek sporządzenia i złożenia przez Wnioskodawcę jako następcę prawnego, deklaracji VAT za ostatni okres działalności spółki przejmowanej,obowiązek zapłaty przez Wnioskodawcę jako następcę prawnego ewentualnego podatku wynikającego ze złożonej deklaracji VAT,prawo do uwzględnienia ewentualnej nadwyżki kwoty podatku naliczonego nad kwotą podatku należnego w składanej przez Wnioskodawcę deklaracji
w zakresie ustalenia która ze Spółek będzie zobowiązana do rozpoznania podatku należnego w stosunku do faktur dotyczących okresu sprzed dnia podziału, co do których obowiązek podatkowy powstanie w dniu lub po dniu podziału, także w sytuacji wcześniejszego wystawienia faktury przez Spółkę Dzieloną przed dniem podziału
Czy spółka jako następca prawny będzie mogła zgodnie z art. 93a Ordynacji Podatkowej, rozliczyć w swojej deklaracji VAT nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym lub otrzymać zwrot bezpośredni wynikający z deklaracji VAT dotyczącej wnoszącej aport, a także rozliczyć wszystkie faktury wystawione przez i dla wnoszącego aport?
Podatek od towarów i usług w zakresie w zakresie obowiązku korygowania podatku naliczonego wynikającego z wystawionych faktur, w sytuacji nieuregulowania zobowiązań powstałych przed dniem połączenia, w przypadku gdy termin do dokonania korekty upłynąłby po połączeniu oraz w zakresie zwiększenia kwoty odliczenia podatku naliczonego o kwotę podatku naliczonego skorygowaną uprzednio (tzn. przed połączeniem
Podatek od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku naliczonego w związku z aportem do spółki jawnej przedsiębiorstwa osoby fizycznej.
Rozliczenie nadwyżki podatku naliczonego (do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy oraz do zwrotu) oraz faktur VAT wystawionych na przedsiębiorstwo osoby fizycznej, w sytuacji wniesienia aportem przedsiębiorstwa osoby fizycznej do spółki jawnej.
Obowiązek zgłoszenia zaprzestania działalności naczelnikowi urzędu skarbowego; uznanie za podatnika VAT z tytułu czynności najmu nieruchomości wchodzącej w skład masy spadkowej; obowiązek dokumentowania fakturami VAT czynności najmu nieruchomości, składania deklaracji i rozliczenia podatku VAT z tego tytułu.
Czy będąc współwłaścicielami gospodarstwa rolnego na równych prawach, faktury zakupów i sprzedaży wystawiane na męża mogą być dołączone do składanej przez Zainteresowaną deklaracji podatkowej i rozliczane na tych samych zasadach?
1. Czy przy sprzedaży lokalu Wnioskodawczyni ma obowiązek naliczenia i odprowadzenia podatku VAT? 2. Czy przy sprzedaży Zainteresowana ma obowiązek wystawienia faktury VAT, czy tylko rachunku?
Czy Wnioskodawca mając na uwadze podpisaną umowę z NFZ właściwie dokumentuje fakturą VAT świadczenia zdrowotne zrealizowanie pacjentom w poszczególnych miesiącach, w myśl ustawy o podatku od towarów i usług?