Interpretacje

Interpretacja
16.03.2022 Podatki

Uznanie wpłat związanych z dostawą i montażem Instalacji za zaliczki na poczet wynagrodzenia za świadczone przez Gminę usługi i opodatkowania tych wpłat w momencie ich otrzymania, - Włączenie do podstawy opodatkowania z tytułu realizacji dostawy i montażu Instalacji na rzecz Mieszkańców kwoty Dotacji UE oraz Dopłaty ze środków własnych Gminy, Prawo do pełnego obniżenia podatku należnego o podatek

Interpretacja
30.06.2009 Podatki

Czy wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej przy odpłatnym zbyciu lokalu mieszkalnego nabytego po 1 stycznia 2007r.?

Interpretacja
16.06.2009 Podatki

zaliczka otrzymana na poczet przyszłych dostaw towarów i usług nie stanowi przychodu podatkowego, a tym samym naliczonych przez Spółkę różnic kursowych pomiędzy kwotami otrzymanych zaliczek, a odpowiadającymi im kwotami wynikającymi z faktur zaliczkowych nie można uznać za podatkowe różnice kursowe.

Interpretacja
05.04.2007 Podatki

152875 Czy ewentualne przeniesienie własności samochodu będzie opodatkowane jak sprzedaż, czy stosuje się w takim wypadku inne regulacje prawne

Interpretacja
30.05.2005 Podatki

Czy umieszczona na fakturze klauzula "towar do momentu zapłaty pozostaje własnością sprzedawcy" pozbawia Spółkę prawa do odliczenia podatku od towarów i usług do momentu zapłaty faktury?

Interpretacja
11.04.2005 Podatki

Czy w sytuacji, gdy na fakturze, dokumentującej nabycie towaru, widnieje klauzula "towar jest własnością dostawcy do momentu zapłaty", można odliczyć podatek naliczony w momencie otrzymania faktury i towaru?

Interpretacja
21.12.2004 Podatki

Prosimy o interpretację pojęcia zawartego w art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, odnoszącego się doprzeniesienia prawa do rozporządzania towarami jak właściciel. Prosimy o stwierdzenie czy istnieje obowiązek rozliczenia podatku VAT i podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie faktur wysłanych do klienta, mimo że wyroby nie zostały odebrane z naszego magazynu. Faktury wystawiono

Interpretacja
29.10.2004 Podatki

1. Jaką stawką VAT należy opodatkować przeniesienie własności rzeczy lub prawa w trybie art. 66 Ordynacji podatkowej?2. Czy w przypadku wystąpienia opodatkowania, wygaszenie zobowiązań podatkowych następuje w kwocie netto czy brutto przenoszonej rzeczy / prawa?3. Czy przeniesienie własności w trybie art. 66 Ordynacji podatkowej należy dokumentować fakturą VAT?