Ustalenie, czy zespół składników będących przedmiotem transakcji, tj. przekazania in natura na rzecz Gminy w ramach podziału majątku likwidowanej Spółki – stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i czy w związku z tym opisana transakcja będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Skutki podatkowe nieodpłatnego wniesienia Mienia do Fundacji rodzinnej w celu pokrycia lub zwiększenia funduszu (założycielskiego lub zapasowego) Fundacji oraz darowizny Mienia (na rzecz Fundacji), która nie zwiększy funduszu założycielskiego lub zapasowego Fundacji.
Ustalenie czy czynność nieodpłatnego wniesienia Mienia do Fundacji rodzinnej w celu pokrycia lub zwiększenia funduszu (założycielskiego lub zapasowego) Fundacji oraz darowizny Mienia, która nie zwiększy funduszu założycielskiego lub zapasowego Fundacji będzie stanowiła czynność wykonywaną w ramach działalności gospodarczej; zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT czynności wniesienia i darowizny Mienia
Ustalenie, czy czynność nieodpłatnego wniesienia mienia do fundacji rodzinnej oraz darowizny mienia będzie stanowiła czynność wykonywaną w ramach działalności gospodarczej, zwolnioną z opodatkowania oraz niewliczanie do obrotu, o którym mowa w art. 90 ust. 3 w zw. z art. 90 ust. 2 ustawy ww. czynności.
Czy nieodpłatne wniesienia Mienia do Fundacji Rodzinnej (w formie darowizny) będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu VAT?
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT planowanego przekazania przez Państwa Udziałów na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji rodzinnej. Kwestia zastosowania zwolnienia od podatku VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 40a lit. a ustawy dla transakcji przekazania przez Państwa Udziałów na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji rodzinnej.
Brak opodatkowania podatkiem VAT nieodpłatnego wniesienia Mienia do Fundacji rodzinnej.
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla czynności wniesienia przez Pana nieruchomości do fundacji rodzinnej.
Możliwość zastosowania zwolnienia z podatku VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, dla czynności przeniesienia własności Nieruchomości A i B do fundacji oraz podleganie opodatkowaniu i brak możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla czynności przeniesienia własności Nieruchomości C do fundacji.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych przenoszonych nieodpłatnie do fundacji rodzinnej za przedsiębiorstwo i w rezultacie wyłączenie tej czynności z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Brak możliwości rezygnacji przez Pana i Spółkę ze zwolnienia od podatku od towarów i usług z tytułu nieodpłatnego przeniesienia Nieruchomości A i wybrania opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy i brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia Nieruchomości A do Pana majątku prywatnego.
Skutki podatkowe wniesienia składników majątku do fundacji rodzinnej.
Brak powstania obowiązku podatkowego z tytułu przekazania samochodu osobowego do działalności gospodarczej męża oraz udokumentowania fakturą VAT ww. czynności.
Sposób opodatkowania podatkiem VAT czynności wycofania środka trwałego z prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej i przekazanie go na potrzeby prywatne oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z duplikatu faktury.
Brak opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazania Odpadów etykietowych, określenie podstawy opodatkowania, brak obowiązku wystawienia faktury oraz nieuwzględnienie tej czynności w pliku JPK.
Ustalenie, czy wzniesienie obiektów – w ramach zawartej umowy PPP – stanowi odrębną od pozostałych obowiązków Partnera Prywatnego wynikających z ww. Umowy czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 8 ustawy oraz uznanie zwrotnego przekazania dzierżawionego grunt (wraz z nakładami) na rzecz Podmiotu Publicznego za czynność niepodlegającą
Czynności przekazania nieruchomości i lokali w budowie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT, jednak w związku z tym, że planowane przekazanie nie stanowi sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 22 ustawy – nie powinno być udokumentowane fakturą.
Opodatkowanie podatkiem VAT nieodpłatnej działalności statutowej oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektów unijnych
Przekazanie lokalu użytkowego z działalności gospodarczej Wnioskodawcy do działalności gospodarczej żony – opodatkowanie, korekta.
Przekazanie Towaru z działalności gospodarczej Wnioskodawcy do działalności gospodarczej żony – opodatkowanie, faktura, korekta.
ustalenia, że czynność przekazania sprzętu z działalności gospodarczej Wnioskodawcy do działalności gospodarczej żony nie będzie stanowiła odpłatnej lub nieodpłatnej dostawy towarów w rozumieniu ustawy, opodatkowania podatkiem VAT przekazania sprzętu z działalności gospodarczej Wnioskodawcy do działalności gospodarczej żony, podstawy opodatkowania czynności przekazania sprzętu z działalności gospodarczej
brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności nieodpłatnego przekazania składników majątku (towarów handlowych i środków trwałych) na rzecz męża oraz braku obowiązku wystawienia faktury z tego tytułu
Skutki podatkowe czynności nieodpłatnego przekazania w spadku składników majątku przedsiębiorstwa do działalności osób fizycznych dwóch spadkobierców oraz spółki cywilnej składającej się ze wszystkich spadkobierców zmarłego.