Zwolnienie z opodatkowania otrzymywanych świadczeń przez fundatorów - art. 21 ust. 1 pkt 157 updof.
Skutki podatkowe wniesienia udziałów do fundacji rodzinnej oraz zastosowania zwolnienia w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
czy czynsz najmu płacony przez Fundację będzie dla niej stanowił przychód odpowiadający wartości świadczenia w rozumieniu art. 2 ust. 2 UFR opodatkowany na podstawie art. 24q ust. 1 pkt 1) Ustawy CIT? ‒ czy czynsz najmu płacony przez Fundację będzie dla niej stanowił świadczenie w postaci ukrytych zysków w rozumieniu art. 24q ust. 1 pkt 3 w zw. z ust. 1a Ustawy CIT i opodatkowany na podstawie art.
Czynsz najmu płacony przez Fundację nie będzie dla niej stanowił świadczenia w postaci ukrytych zysków w rozumieniu art. 24q ust. 1 pkt 3 w zw. z ust. 1a ustawy CIT i tym samym nie będzie opodatkowany na podstawie art. 24q ust. 1 pkt 3 ustawy CIT.
Ustalenie, czy fakt, że wspólnik Spółki jest Prezesem zarządu i fundatorem Fundacji nie stanowi przeszkody dla opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek („estoński CIT”).
Faktury zaliczkowe jakie otrzymał Wnioskodawca nie rozliczone w danym roku podatkowym są ujmowane do limitów w transakcji kontrolowanej o charakterze jednorodnym
Interpretacja w zakresie uznania Wnioskodawcy oraz FIZAN za podmioty niepowiązane.
określenie, czy pomiędzy 100% akcjonariuszem TFI a Funduszami istnieją powiązania w rozumieniu art. 11 UPDOP i czy wystąpi obowiązek sporządzania dokumentacji, o której mowa w art. 9a UPDOP
Określenie czy TFI i Fundusz stanowią podmioty powiązane w rozumieniu art. 11 ust. 4 oraz czy TFI i Fundusz są obowiązane do sporządzenia dokumentacji podatkowej w rozumieniu art. 9a ustawy CIT.
W zakresie obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej obejmującej transakcje realizowane z Uczestnikami Funduszu Inwestycyjnego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powiązań między podmiotami .
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej.
Czy w związku z planowaną emisją obligacji Wnioskodawca powinien sporządzić dokumentację cen transferowych, o której mowa w art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka, A. FIZAN oraz B. FIZAN stanowią podmioty powiązane w rozumieniu art. 11 ustawy o CIT i w przypadku zawarcia transakcji pomiędzy Spółką a A. FIZAN lub B. FIZAN, Spółka jest obowiązana do sporządzenia dokumentacji podatkowej zgodnie z art. 9a ustawy o CIT?
Czy prawidłowe jest stanowisko Fundacji, zgodnie z którym przepływy pieniężne dokonywane przez Fundację nie podlegają przepisom o cenach transferowych, o których mowa w art. 9a i 11 ustawy o PDOP?Czy Fundacja ma obowiązek sporządzania dokumentacji cen transferowych w stosunku do przepływów pieniężnych realizowanych na rzecz spółek lokalnych i O Sp. z o. o., zgodnie z treścią art. 9a ustawy o PDOP?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powiązań między podmiotami oraz obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powiązań między podmiotami oraz obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania przepisów o niedostatecznej kapitalizacji w związku z udzieleniem przez spółkę komandytową pożyczki, zastosowania przepisów o niedostatecznej kapitalizacji w związku z płaconymi przez spółkę komandytową odsetkami od pożyczki udzielonej przez bank oraz zastosowania przepisów o niedostatecznej kapitalizacji w przypadku pozyskania środków pieniężnych
Wynik na tzw. transakcji wirtualnego swapa, stanowiącej mechanizm aktualizacji wartości pozostałego do wykorzystania limitu pożyczki w EUR (udzielanej w transzach w PLN, spłacanej w EUR) na finansowanie inwestycji deweloperskiej a różnice kursowe oraz przychodóy/koszty uzyskania przychodów
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powiązań między podmiotami oraz obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powiązań między podmiotami oraz obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, w przypadku, gdy ta sama osoba fizyczna będzie zasiadała w zarządzie Wnioskodawcy, a także będzie zasiadała w zarządzie komplementariusza SKA, Spółka oraz SKA nie mogą zostać uznane za podmioty powiązane?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że w przedstawionym stanie faktycznym, w sytuacji, gdy FIZ posiada całościowy Udział w kapitale Spółki i jest akcjonariuszem SKA, Spółka oraz SKA nie mogą zostać uznane za podmioty powiązane w rozumieniu art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?