Ustalenie, czy w przypadku podziału zysku w formie rzeczowej oraz przeniesienia majątku do fundacji rodzinnej w wyniku likwidacji Spółka będzie pełniła obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób prawnych oraz czy po stronie Spółki powstanie przychód do opodatkowania.
Obowiązki płatnika w związku z przydzieleniem przeniesionemu funkcjonariuszowi tymczasowej kwatery.
Środki pieniężne ze wspólnego przedsięwzięcia otrzymane w celu przekazania współtwórcy kanału nie stanowią przychodu do opodatkowania.
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dotacji otrzymanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na sfinansowanie opłat ustalonych w umowach leasingu dotyczących nowych pojazdów wykorzystujących do napędu energię elektryczną oraz uznania kwot netto opłat związanych z umową leasingu pojazdów elektrycznych sfinansowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
Możliwość dokonania zmiany formy opodatkowania z podatku liniowego na ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, w terminie do 20 października 2023 r. i rozliczania się w roku 2023 zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanych.
Czy środki pieniężne wniesione przez fundatora do Fundacji w celu pokrycia funduszu założycielskiego oraz w wyniku dokonanych w późniejszym okresie darowizn na rzecz Fundacji, objęte są dyspozycją art. 24q ust. 3 Ustawy o CIT, a w konsekwencji, czy w przypadku rozwiązania Fundacji i przekazania fundatorowi środków pieniężnych zgromadzonych jako mienie Fundacji, tak ustalony przychód będzie mógł zostać
Opodatkowanie uzyskanej pomocy finansowej na zakup lokalu mieszkalnego przez funkcjonariusza.
Opodatkowanie uzyskanej pomocy finansowej na zakup lokalu mieszkalnego przez funkcjonariusza.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - braku opodatkowania podatkiem VAT dobrowolnie i uznaniowo przydzielanych pracownikom napiwków, - uznania za dopuszczalne wykazywanie na paragonach napiwki ze stawką 0% (zero techniczne) - możliwości wykazywania napiwków na fakturach ze stawką n/p.
Zwolnienie przedmiotowe stypendium sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie: ‒ opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym przychodów z najmu (pytanie oznaczone we wniosku numerem 1) oraz; ‒ skutków podatkowych w podatku dochodowym od osób fizycznych zbycia nieruchomości (dwóch działek) przed upływem pięciu lat od końca roku podatkowego, w którym została nabyta
Sprzedaż nieruchomości, przychód opodatkowany, zwolnienie przedmiotowe, wpłaty na poczet mieszkania, faktury, deweloper, akt notarialny, termin ustawowy, prawo własności.
Czy Wnioskodawca ma możliwość zastosowania kwartalnego rozliczenia ryczałtu, zgodnie z art. 21 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne?
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów z najmu.
sposób ustalenia przychodu z tytułu dokonanej sprzedaży poprzez zawartą umowę komisu
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu opodatkowania środków wycofanych z towarzystwa ubezpieczeniowego.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów z najmu i dzierżawy.
Czy na podstawie opisanego stanu faktycznego, będąc osobą, która nie jest zarejestrowana jako przedsiębiorca, Wnioskodawca może kwalifikować dochody uzyskiwane z najmu nieruchomości ze źródła przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2012 roku, poz. 361), tj. tzw. źródła przychodów z najmu?
1. Czy część Wynagrodzenia Wnioskodawcy, odpowiadająca przypadającemu na Wnioskodawcę zgodnie ze statutem Spółki udziałowi w zysku, może być uznana przez Wnioskodawcę za koszt uzyskania przychodu? Przykładowo, jeżeli Wnioskodawcy, zgodnie ze statutem Spółki, przypadałby 50% udział w zyskach Spółki, to czy mógłby on zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów 50% Wynagrodzenia Wnioskodawcy? 2. Czy część
1. Czy część Wynagrodzenia Wnioskodawcy, odpowiadająca przypadającemu na Wnioskodawcę zgodnie ze statutem Spółki udziałowi w zysku, może być uznana przez Wnioskodawcę za koszt uzyskania przychodu? Przykładowo, jeżeli Wnioskodawcy, zgodnie ze statutem Spółki, przypadałby 50% udział w zyskach Spółki, to czy mógłby on zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów 50% Wynagrodzenia Wnioskodawcy? 2. Czy część
Podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie formy opodatkowania.
Czy Wnioskodawca może zgodnie z art. 21 ust. la ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne obliczać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i wpłacać go na rachunek bankowy urzędu skarbowego w terminie do dnia 20 następnego miesiąca po upływie kwartału, za który ryczałt ma być opłacany?
1. Czy prawidłowe jest, w odniesieniu do usług udzielania licencji, w przypadku terminowego przekazania raportu przez licencjobiorcę, przyjęcie przez Spółkę za datę powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych momentu, w którym następuje ustalenie należnego wynagrodzenia, tj. momentu otrzymania raportu dostarczonego przez licencjobiorcę?2. Czy prawidłowe jest, w odniesieniu do usług udzielania
Działalność socjalna pracodawców nie ogranicza się tylko do zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Pracodawcy, którzy nie tworzą zfśs i nie wypłacają pracownikom świadczeń urlopowych, prowadzoną przez siebie działalność socjalną mogą zorganizować w dowolny sposób, np. tworząc fundusz socjalno-bytowy.