Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT udzielonych przez Spółkę odbiorcom uprawnionym upustów za obniżenie zużycia energii elektrycznej, rozliczenia oraz sposobu udokumentowania zastosowanego upustu.
Zmiana podstawy opodatkowania i obowiązku skorygowania rozliczeń w związku z korektą cen powstałych w wyniku przeprowadzonego przez Państwa przeglądu/kalkulacji rzeczywistej wartości transakcji zrealizowanych na podstawie Umowy, jak również ujęcie faktur korygujących na bieżąco, tj. w okresie przeglądu/kalkulacji rozliczeń i możliwość wystawienia faktury zbiorczej korygującej w przypadku podwyższenia
Wnioskodawca ma/będzie miał prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku z tytułu dostawy Leków o wartość Payback wypłaconego przez Państwa na rzecz NFZ na podstawie Decyzji wydanych w stosunku do poszczególnych Leków.
Sposób rozliczenia udzielonych upustów z tytułu obniżenia zużycia energii elektrycznej przez odbiorców uprawnionych.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w związku z Obniżką Należności, o której mowa w § 50b ust. 1 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf, sposób rozliczenia dokonanej Obniżki Należności oraz możliwość dokumentowania Obniżki Należności za pomocą innego dokumentu niż faktura VAT (np.
Brak uznania obniżenia wysokości czynszu dzierżawnego za rabat, upust lub obniżkę ceny skutkującego brakiem obowiązku wystawienia faktury korygującej.
Termin odliczenia podatku naliczonego z faktury korygującej „in minus” i „in plus”.
Skutki podatkowe związanych z wypłatą Dofinansowania i Dopłaty do Wykupu na rzecz Leasingodawcy.
Ujmowanie korekt „in minus” i „in plus” przez nabywcę w rozliczeniach z tytułu polskiego VAT oraz wystawianie faktur korygujących w przypadku podwyższenia i obniżenia ceny
dotyczy ustalenia: - czy na podstawie wystawionej zbiorczej faktury korygującej w trybie art. 106j ust. 3 ustawy VAT, Spółka będzie uprawniona do obniżenia przychodu podatkowego, - w którym momencie należy dokonać obniżenia przychodu podatkowego z tytułu udzielonego przez Spółkę Dystrybutorowi rabatu opisanego w pyt. nr 1.
Korekta wyrównująca (zmniejszenie bądź zwiększenie cen Produktów) wpływa/będzie wpływać na podstawę opodatkowania podatkiem VAT i w konsekwencji podlega/będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT. Zatem Zainteresowany jest/będzie zobowiązany do udokumentowania korekty wyrównującej fakturą korygującą. -Wnioskodawca ma/będzie miał prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturze korygującej
Obniżenie podstawy opodatkowania w związku z wystawieniem faktury korygującej w oparciu o posiadane dokumenty
Możliwość wystawienia faktur korygujących „in minus” do faktur z 2016 r. i obniżenia podstawy opodatkowania dla świadczonych usług określonych w fakturach korygujących
braku możliwości odliczenia w całości lub części podatku VAT od wydatków poniesionych na inwestycję.
braku prawa do odliczenia VAT naliczonego i zwrotu podatku VAT od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu.
zakresie prawidłowości stosowania przez Wnioskodawcę w jego rozliczeniach mechanizmu podzielonej płatności
zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub ubiegania się o zwrot różnicy podatku, w związku z realizacją grantu
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz podatku należnego o kwoty wynikające z wystawionych faktur korygujących w związku z uzyskaniem potwierdzenia otrzymania faktur korygujących przez Kontrahenta.
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu pn.: (); - udokumentowanie fakturami otrzymanych kwot stanowiących wkład własny mieszkańców (związanych z realizacją montażu instalacji OZE); - moment powstania obowiązku podatkowego dla otrzymanej dotacji i stawki podatku dla dotacji.
Możliwość obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w ramach realizowanej operacji.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki za organizację Wydarzeń w latach 2017-2018.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy Wnioskodawcy, czynnemu podatnikowi podatku VAT, przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, czy faktura zaliczkowa, związana z przyszłym nabyciem lokalu oraz miejsca postojowego, powinna być wystawiona na małżonków, bądź jednego małżonka, tj. Zainteresowanego, czy przyszłe faktury związane z nabyciem lokalu
Możliwość obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizacją projektu.