Nieodpłatne wniesienie Mienia do Fundacji rodzinnej w celu pokrycia lub zwiększenia funduszu (założycielskiego lub zapasowego) Fundacji oraz darowizny Mienia (na rzecz Fundacji), która nie zwiększy funduszu założycielskiego lub zapasowego Fundacji.
Uznanie Fundacji Rodzinnej za podatnika podatku od towarów i usług w zakresie planowanej działalności gospodarczej, w szczególności zbycia i odpłatnego udostępniania mienia (Nieruchomości) oraz brak opodatkowania nieodpłatnego świadczenia na rzecz beneficjentów Fundacji Rodzinnej, polegającego na przekazaniu w nieodpłatne korzystanie Nieruchomości będącej własnością Fundacji Rodzinnej.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym zdarzeniu przyszłym pełnienie przez Członka Zarządu swojej funkcji u Wnioskodawcy bez wynagrodzenia stanowić będzie dla Wnioskodawcy nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu realizacji projektu oraz uznania wykonywanych czynności za nieodpłatne świadczenie usług niepodlegające opodatkowaniu.
Uznanie fundacji rodzinnej za podatnika podatku od towarów i usług w zakresie wykonywania Usług i Świadczeń oraz prawo do odliczenia podatku z tytułu nabycia Aktywów (nieruchomości) wykorzystywanych na potrzeby Usług i Świadczeń.
Obowiązki podatkowe z tytułu nabycia aktywów przez nowozałożoną Spółkę.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT nieodpłatnego przeniesienia przez Fundatora na rzecz Fundacji rodzinnej Nieruchomości oraz prawa własności do Technologii.
Prawo do odliczenia oraz powstanie obowiązku podatkowego w związku z organizacją Wyjazdu
Opodatkowanie przekazania nagród rzeczowych, opodatkowanie organizacji wydarzeń, ich dokumentowania oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku organizacją wydarzeń i kosztami nabycia towarów.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy sprzedaży Działki Nr 5 i Działki Nr 6; ustalenie przedmiotu opodatkowania planowanej sprzedaży Nieruchomości oraz ustalenie podstawy opodatkowania planowanej sprzedaży Nieruchomości; brak zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla planowanej sprzedaży Działki nr 5 i Działki nr 6; prawo do obniżenia kwoty podatku należnego
Czy można wystawić fakturę za naprawę i holowanie samochodu, na której, jako sprzedawca i nabywca, będzie ta sama osoba, czyli Wnioskodawca.