Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Prawidłowość wystawiania faktur VAT z zastosowaniem „odwrotnego obciążenia” w związku z określeniem stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej kontrahenta zagranicznego i miejsca świadczenia wykonywanych przez E. usług
opodatkowanie usług badawczych świadczonych przez Wnioskodawcę w ramach umowy Konsorcjum, finansowanych z dotacji
Nieposiadania stałego miejsca prowadzenia działalności przez B. w Polsce, miejsca świadczenia usług, wykazania podatku na wystawionych przez Wnioskodawcę fakturach oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia przez B. usług.
Nieposiadania stałego miejsca prowadzenia działalności przez B. w Polsce, miejsca świadczenia usług, wykazania podatku na wystawionych przez Wnioskodawcę fakturach oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia przez B. usług.
Stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, miejsce opodatkowania nabywanych usług oraz opodatkowanie i dokumentowanie przemieszczeń własnych towarów.
Określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, opodatkowanie usług faktoringowych obejmujących swym zakresem również nabywanie Wierzytelności od Polskich Zbywców, stawka podatku dla świadczonych usług faktoringowych oraz podstawa opodatkowania z tytułu świadczonych usług faktoringowych.
Opodatkowanie usług świadczonych przez Podwykonawców na rzecz Wnioskodawcy.
Czy faktury na rzecz kontrahenta niemieckiego wystawione przez Spółkę z polską stawką podatku VAT oraz NIP PL wystawione zostały prawidłowo?
Z uwagi na posiadanie przez Wnioskodawcę w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności, dla którego świadczone będą opisane usługi, tj. zarówno kompleksowa usługa przetwarzania jak i usługa magazynowania, podlegające opodatkowaniu na terytorium kraju, usługodawca powinien wystawić faktury z właściwą dla tych usług stawką VAT. W takim przypadku, skoro nabycie tych usług będzie związane z wykonywaniem
prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury VAT dokumentującej nabycie działki przeznaczonej na cele prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej.
Określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz opodatkowania świadczonych usług
uznanie za podatnika spółki zarządzającej funduszami inwestycyjnymi z tytułu świadczenia usług najmu; stałe miejsce prowadzenia działalności; prawo do odliczenia podatku naliczonego
Czy w ramach projektu, który wejdzie w życie z dniem 1 maja 2014 r., Zainteresowany będzie mógł prowadzić sprzedaż na kasach nieufiskalnionych, których właścicielem będzie inny podmiot, biorąc pod uwagę, że Zakład będzie figurował na wydruku z kasy, a dochody ze sprzedaży biletów będą również dochodami Zakładu?
1. Czy Spółka ma obowiązek rozpoznania podatku należnego z tytułu sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz zleceniodawcy?2. Czy Wnioskodawca ma obowiązek uwzględniania sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz zleceniodawcy, we własnych rejestrach sprzedaży oraz we własnej deklaracji VAT?
Na wystawianych fakturach sprzedaży oraz fakturach otrzymywanych od kontrahentów (zakupowych) powinien być co do zasady umieszczany adres zgodny z dokonanym zgłoszeniem identyfikacyjnym oraz zgłoszeniem rejestracyjnym dla podatku od towarów i usług VAT-R dla podmiotów niebędących osobami fizycznymi jest to adres siedziby. W konsekwencji powyższego, Wnioskodawca powinien dokonać aktualizacji zgłoszenia
Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestrowania sprzedaży produktów dokonywanej przez Wnioskodawczynię w imieniu i na rzecz A, przy zastosowaniu należących do niej kas rejestrujących, umieszczania danych Wnioskodawczyni jako sprzedawcy na paragonach fiskalnych, obowiązku przechowywania przez Zainteresowaną kopii dokumentów kasowych, obowiązku przechowywania paragonów fiskalnych wystawionych
Podatek od towarów i usług w zakresie rozpoznania podatku należnego z tytułu dokonywanej sprzedaży i jej zarejestrowania oraz wykazania w deklaracji VAT.
1. Czy Spółka ma obowiązek rozpoznania podatku należnego z tytułu sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz zleceniodawcy? 2. Czy Wnioskodawca ma obowiązek uwzględniania sprzedaży Produktów dokonanej przez niego w imieniu i na rzecz zleceniodawcy, we własnych rejestrach sprzedaży oraz we własnej deklaracji VAT?
1. Czy Wnioskodawca ma obowiązek rejestrowania sprzedaży Produktów, dokonywanej przez niego w imieniu i na rzecz zleceniodawcy, przy zastosowaniu należących do niego kas rejestrujących?2. Czyje dane powinny być podane na paragonie jako dane podatnika zleceniodawcy, czy Zainteresowanego?3. Czy na Spółce ciąży obowiązek przechowywania kopii dokumentów kasowych?4. Kto ma obowiązek przechowywania paragonów
1. Czy Spółka ma obowiązek rejestrowania sprzedaży Produktów, dokonywanej przez nią w imieniu i na rzecz A, przy zastosowaniu należącej do niej kasy rejestrującej? 2. Czyje dane powinny być podane na paragonie jako dane podatnika A czy Spółki? 3. Czy na Spółce ciąży obowiązek przechowywania kopii dokumentów kasowych, o którym mowa w art.111 ust. 3a pkt 6 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od
1. Czy Spółka ma obowiązek rozpoznania podatku należnego z tytułu sprzedaży Produktów dokonanej przez nią w imieniu i na rzecz A? 2. Czy Spółka ma obowiązek uwzględniania sprzedaży Produktów dokonanej przez nią w imieniu i na rzecz A, we własnych rejestrach sprzedaży oraz we własnej deklaracji VAT?
Brak możliwości stosowania przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą adresu głównego miejsca prowadzenia działalności na fakturach sprzedaży i zakupu oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.