Czy otrzymana przez Spółkę wartość VAT należnego, wynikająca z faktury wystawionej przez Spółkę w związku z aportem do Nowej Spółki maszyny przemysłowej, stanowi dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 uCIT?
1. Czy w związku z zapłatą na rzecz spółki brytyjskiej należności z tytułu odsetek powstałych w związku z udzieleniem kredytu stockowego, powstały przychód zostanie opodatkowany w państwie, na terenie którego siedzibę ma podmiot do nich uprawniony wobec czego zastosowanie będzie miało zwolnienie z podatku u źródła? 2. Jeśli odpowiedź będzie negatywna, to czy w związku z zapłatą przez Wnioskodawcę na
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania dostawy Maszyny na rzecz Spółki za dostawę towaru z montażem, udokumentowania dostawy Maszyny, prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur korygujących oraz wskazania okresu w którym Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia tego podatku, wskazania w jakim okresie Wnioskodawca jest zobowiązany do dokonania korekt rozliczeń udokumentowanych
Prawo do obniżenia przez Wnioskodawcę kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur zakupowych wystawionych na obojga małżonków z tytułu zakupu maszyn i urządzeń.
Forma opodatkowania jednoosobowej działalności gospodarczej. Stawka ryczałtu w odniesieniu do opodatkowania przychodów z tytułu działalności handlowej używanymi maszynami i urządzeniami przemysłowymi i produkcyjnymi.
Określenie miejsca opodatkowania świadczonych przez Wnioskodawcę usług montażu i naprawy oraz korekty wystawionych faktur.
Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z tytułu nabycia wskazanych środków trwałych, w wysokości posiadanego udziału (określonego w zawartej umowie oraz na fakturze), w sytuacji gdy będą one wspólną własnością osób, z których każda jest odrębnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Zastosowanie procedury VAT marża przy sprzedaży przewłaszczonych ruchomości oraz w zakresie określenia kwoty nabycia w przypadku przewłaszczonych ruchomości.
W zakresie ujęcia w deklaracji faktur dokumentujących wpłatę wkładu budowlanego
Czy koszty amortyzacji maszyn używanych m.in. do zrealizowania umowy na rzecz Zamawiającego, zaliczone do kosztów wydziałowych i ujmowane dla celów rachunkowych w koszcie wytworzenia Systemu należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w momencie jego sprzedaży? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 7)
Czy Wnioskodawca może ww. kwotę w jakikolwiek sposób odliczyć od podatku dochodowego (Wnioskodawca ma potwierdzenie wpłaty 233.000 zł uzyskane z Sądu)?
czy od zakupionego paliwa do maszyn, urządzeń i pojazdów niezarejestrowanych do ruchu drogowego, wykorzystywanych w gospodarstwie Wnioskodawca może odliczyć podatek VAT i jaką należy prowadzić ewidencję paliwa wlewanego do tych urządzeń
Czy od zakupionego paliwa do samochodu specjalistycznego można odliczyć podatek VAT nie mając podanego numeru rejestracyjnego pojazdu na fakturze?
Jaka obowiązuje stawka zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych przy prowadzeniu działalności gospodarczej polegającej na wynajmowaniu urządzeń dla potrzeb budownictwa wraz z obsługą operatorską ?
Jak należy prawidłowo udokumentować i opodatkować podatkiem od towarów i usług montaż maszyny z elementów dostarczonych przez podmiot zagraniczny (kontrahent unijny) oraz z własnych części, a następnie przesłanie z powrotem wytworzonego produktu (maszyny) do tego kontrahenta?
Czy mam możliwość obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur otrzymanych w miesiącu grudniu 2004 r., dokumentujących zakup maszyn szwalniczych dokonany w miesiącu kwietniu 2004 r. Podmiot dokonujący sprzedaży maszyn w miesiącu kwietniu 2004 r. nie był czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług i sprzedaż udokumentował rachunkami. Moim zdaniem mam prawo do odliczenia podatku z ww.
Stan faktyczny: Spółka. zamierza zawrzeć umowę leasingu finansowego. Przedmiotem umowy będą maszyny produkcyjne. Umowa zostanie zawarta na czas oznaczony do 30.06.2008 r. Zgodnie zpostanowieniami umowy finansujący wystawi korzystającemu (Spółce) jedną fakturę, obejmującą wszystkie należności leasingowe za cały czas trwania umowy leasingowej. Faktura tazostanie wystawiona przy jednoczesnym wydaniu przedmiotu