Interpretacja
09.10.2024 Podatki

Rozpoznanie kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków ponoszonych w ramach goodwill repairs and exchanges oraz zmniejszenia przychodów na podstawie faktur korygujących dokumentujących kompensaty stanowiące sales goodwill.

Interpretacja
22.08.2023 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że koszty powstałe wskutek wydania Wyroku - Koszty - stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki zgodnie z art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że koszty powstałe wskutek wydania Wyroku - Koszty - stanowią koszty bezpośrednio związane z przychodami.

Interpretacja
24.07.2023 Podatki

W zakresie ustalenia, czy Spółka powinna rozpoznawać korekty przychodów wynikające z korekt faktur sprzedażowych opisanych w treści stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w okresie rozliczeniowym, w którym zostały one dokonane (w którym Spółka wystawia faktury korygujące)

Interpretacja
07.02.2023 Podatki

W zakresie zastosowania właściwego kursu dla przeliczenia kwot wyrażonych w walutach obcych w sytuacji dokonywania korekty przychodów

Interpretacja
30.01.2023 Podatki

Czy w odniesieniu do dostaw towarów i świadczenia usług wykonanych w ramach Działalności ITS (w tym z tytułu etapów Kontraktów długoterminowych) zrealizowanych do Dnia podziału, Spółka dzielona rozpozna we własnej kalkulacji CIT zarówno przychody podatkowe związane z tymi dostawami towarów i świadczeniem usług, jak i przyporządkowane do nich (także według przyjętej metodologii identyfikacji kosztów

Interpretacja
18.01.2023 Podatki

Moment ujęcia faktury korygującej, zarówno po stronie przychodów, jak i kosztów podatkowych, powinien być uzależniony od okoliczności, jakich dotyczy ta faktura.

Interpretacja
06.12.2022 Podatki

W jakiej dacie Sprzedający powinien rozpoznać przychód z tytułu Kwoty Płatności z Przyszłych Zysków. Czy korekty przychodu w związku z otrzymaniem przez Sprzedającego Kwoty Płatności z Przyszłych Zysków dokonać należy poprzez zwiększenie przychodów osiągniętych w okresie rozliczeniowym, w którym zostanie wystawiona faktura korygująca (ewentualnie, w przypadku braku faktury, inny dokument potwierdzający

Interpretacja
18.11.2022 Podatki

Stosowanie korekt przychodów/kosztów wraz z przeliczaniem waluty obcej na złotówki.

Interpretacja
02.11.2022 Podatki

Czy dla celów ustalenia wysokości przychodów podatkowych, Spółka powinna traktować Korekty wynagrodzenia jako korekty cen transferowych, o których mowa w art. 11e ustawy o CIT, a w rezultacie dokonać zwiększenia przychodów podatkowych lub zmniejszenia przychodów podatkowych „wstecz”, tj. w odniesieniu do okresu rozliczeniowego, za który, w którym Spółka wystawia fakturę pierwotną?

Interpretacja
23.08.2022 Podatki

1. Który z podmiotów, tj. Wnioskodawca czy Spółka Przejmująca, będzie uprawniona do rozliczenia korekt przychodów związanych z działalnością ZCP Wydzielanym dotyczących przychodów rozpoznanych przed dniem podziału? 2. Który z podmiotów, tj. Wnioskodawca czy Spółka Przejmująca, będzie uprawniona do rozliczenia korekt kosztów związanych z działalnością ZCP Wydzielanym dotyczących kosztów poniesionych

Interpretacja
04.04.2022 Podatki

Czy opisane w stanie faktycznym (zdarzeniu przyszłym), udokumentowane rachunkami technicznymi kwoty korekt dotyczące wykazanych we wcześniejszych okresach rozliczeniowych przychodów i kosztów uzyskania przychodów, Spółka powinna ująć w momencie otrzymania rachunku technicznego, zgodnie z art. 12 ust. 3j i art. 15 ust. 4i updop.

Interpretacja
30.08.2021 Podatki

W zakresie ustalenia czy: - w związku z korektą składek na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne i zdrowotne za 2016 r., Spółka D powinna korygować koszty uzyskania przychodów „wstecz” tzn. za rok podatkowy 2016 - zarówno w części dotyczącej składek płaconych przez Spółkę D jako płatnika, jak i potrąconych z wynagrodzeń Zleceniobiorców, - za rok podatkowy 2016 Spółka D powinna korygować przychód „wstecz

Interpretacja
09.03.2021 Podatki

Tut. Organ nie mógł przyjąć, że podstawą dokonania korekty przychodów może być wystawiona przez Wnioskodawcę w dniu 17 września 2020 r. faktura korygująca. W konsekwencji, możliwość dokonania korekty przychodów - przewidziana w art. 12 ust. 3j updop na podstawie wystawionej faktury korygującej - nie została spełniona. Niemniej jednak, wskazać należy, że ww. przepis przewiduje możliwość dokonania korekty

Interpretacja
03.11.2020 Podatki

Kwestia określenia momentu dokonania korekty przychodów w przypadku fałszywego zamówienia.

Interpretacja
24.07.2020

w zakresie ustalenia, w jakim okresie rozliczeniowym Spółka powinna ująć dla celów podatku dochodowego od osób prawnych wystawioną zbiorczą fakturę korygującą dokumentującą rabat udzielony Hurtowni.

Interpretacja
25.06.2020 Podatki

Zastosowania art. 11e updop do systemu korekty rozliczeń oraz możliwości dokonania korekty na bieżąco

Interpretacja
19.09.2019 Podatki

Czy w przypadku wystawienia przez Wnioskodawcę faktur korygujących na rzecz kontrahenta zmniejszających kwotę wynagrodzenia wynikającego z faktur VAT (in minus) w związku z korektą rozliczeń sprzedaży energii elektrycznej za poprzednie okresy, Wnioskodawca będzie uprawniony do zmniejszenia kwoty przychodów w okresie rozliczeniowym w którym zostanie wystawiona faktura korygująca?

Interpretacja
06.12.2018 Podatki

W zakresie momentu dokonania korekt dotyczących przychodów i kosztów uzyskania przychodów przez Spółki wchodzące w skład PGK.

Poprzednia Następna