Opodatkowanie Fundacji Rodzinnej (zbycie ogółu praw i obowiązków komplementariusza i komandytariusza).
Opodatkowanie darowizny dokonanej przez spółkę na rzecz Fundacji po stronie komandytariusza.
Podleganie opodatkowaniu prowadzenia przez Wnioskodawczynię spraw Spółki oraz uprawnienia Spółki do pomniejszenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającą z faktur dokumentujących wykonanie przez Wnioskodawczynię czynności prowadzenia spraw Spółki i przysługującego jej z tego tytułu wynagrodzenia.
wypłata zysku wspólnikowi spółki komandytowej (źródło, zwolnienie) i rozliczenia strat
w zakresie ustalenia, czy przychód Wnioskodawcy z tytułu wypłaty przez SK na rzecz Wnioskodawcy zysku oraz zaliczki na poczet przewidywanego zysku będzie mógł korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Ustalenie, czy do zysków wypracowanych przez Wnioskodawcę (spółkę komandytową) od dnia nabycia przez niego statusu podatnika CIT, wypłacanych Wspólnikowi przez Wnioskodawcę po tym dniu (tj. nabycia statusu podatnika CIT) znajduje zastosowanie zwolnienie określone w art. 13 ust. 3 Ustawy nowelizującej w związku z art. 22 ust. 4 ustawy o CIT, przy spełnieniu warunków stosowania tego zwolnienia.
Czy gdy Wnioskodawca przystąpi do Spółki z o.o. Spółki komandytowej jako komplementariusz będzie mógł wybrać formę rozliczenia dochodów podatkiem liniowym 19% i jednocześnie rozliczyć podatek dochodowy w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w swojej indywidualnej działalności gospodarczej?
Opodatkowanie spółki maltańskiej (transparentnej podatkowo), która zostanie wspólnikiem polskiej spółki osobowej
Kompensata zaległych kosztów z udzielonym dofinansowaniem a różnice kursowe i inne przychody
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania i dokumentowania czynności wykonywanych przez komplementariusza na podstawie umowy o zarządzanie na rzecz spółki komandytowo-akcyjnej.
W sytuacji, gdy od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja spółki niebędącej osobą prawną, do dnia odpłatnego zbycia składników majątku ( papierów wartościowych) nie upłynie 6 lat, wówczas Wnioskodawca uzyska przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej określonego w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dochodem z odpłatnego
powyższe, dochód uzyskiwany przez spółkę cypryjską w związku z udziałem (jako wspólnik - akcjonariusz) w polskiej spółce komandytowo - akcyjnej podlegać będzie, stosownie do art. 7 ww. umowy polsko cypryjskiej. Co prawda, wskazana interpretacja została wydana na gruncie innej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania niż Umowa ze Słowacją niemniej odnosi się do podobnego problemu prawnego.