Czy koszty związane z leasingiem operacyjnym Spółka może wyłączyć z kosztów finansowania dłużnego (art. 15c ustawy o CIT).
Korekta cen transferowych zwiększanie i zmniejszanie przychodów w przeszłości i w przyszłości; moment dokonywania korekty
W zakresie momentu dokonania korekt dotyczących przychodów i kosztów uzyskania przychodów przez Spółki wchodzące w skład PGK.
Sposób rozliczenia niezakończonych na Dzień Połączenia usług świadczonych pomiędzy Wnioskodawcą a Spółkami przejmowanymi (pytanie Nr 2).
sposób ujmowania rozliczeń (przychodów/kosztów uzyskania przychodu) za wykonane/częściowo wykonane przed Dniem Połączenia usługi wzajemne (pytanie Nr 1)
Podleganie przepisom ustawy czynności wyrównania kwoty marży operacyjnej netto oraz udokumentowania ww. czynności poprzez wystawienie noty, a także obowiązek skorygowania podatku naliczonego wcześniej odliczonego z faktur zakupu z uwagi na dokonanie korekty in minus.
W zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z otrzymanej faktury dokumentującej nabycie kompleksowej usługi organizacji i produkcji Imprezy.
Uznanie czynności polegających na udzielaniu finansowania podmiotom zależnym oraz zabezpieczaniu pozycji finansowej tych podmiotów za czynności o charakterze pomocniczym, które nie powinny być brane pod uwagę przy ustalaniu proporcji, opodatkowanie czynności zawierania kontraktów na instrumenty pochodne w celu zabezpieczenia pozycji finansowej spółek zależnych.
Wzajemne finanowanie się przez członków międzynarodowej grupy kapitałowej na podstawie Umowy Ramowej a opodatkowanie odsetek (podatek u źródła, niedostaeczna kapitalizacja)
Nieprawidłowa jest argumentacja Spółki prowadząca do stwierdzenia, że wystarczy, gdy wydatki są poniesione bezpośrednio w celu uzyskania przychodu, poprzez takie obliczenie wynagrodzenia za wykonaną usługę, że wszelkie wydatki poniesione przez podatnika są powiększone o ustaloną umownie marżę, aby uznać, że regulacja art. 16 ust. 1 updop nie spowoduje wyłączenia wydatków z kosztów.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w świetle ustawy o CIT przychód Spółki z tytułu umorzenia certyfikatów inwestycyjnych poprzez wypłatę środków pieniężnych w związku z likwidacją Funduszu, zgodnie z art. 249 ustawy o funduszach inwestycyjnych będzie stanowił przychód podlegający opodatkowaniu na zasadach ogólnych zgodnie z art. 12 ustawy o CIT i tym samym nie będzie stanowił dochodu
CIT - w zakresie możliwości i momentu ujęcia w rachunku podatkowym odsetek (w tym skapitalizowanych) oraz opłat dodatkowych od finansowania udzielonego Spółce na nabycie lub objęcie udziałów (akcji), w tym w sytuacji połączenia Spółki z polską Nabywaną Spółką i przystąpienia do podatkowej grupy kapitałowej
Czy w związku z wniesieniem Darmowych Akcji do funduszu FCPE po przyznaniu Darmowych Akcji, po stronie pracownika Wnioskodawcy nie powstaje przychód do opodatkowania i Wnioskodawca nie będzie obowiązany w tym zakresie jako płatnik do pobrania i wpłaty podatku.
Czy w związku z umorzeniem jednostek uczestnictwa w funduszu FCPE przez pracownika za wynagrodzeniem w formie pieniężnej, po stronie pracownika powstanie dochód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych, który należy zakwalifikować jako dochód, o którym mowa wart. 17 ust. 1 pkt 6 oraz w art. 30b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i Wnioskodawca nie będzie obowiązany do
Czy w związku z nieodpłatnym przyznaniem pracownikowi Wnioskodawcy Darmowych Akcji, po spełnieniu przez niego określonych warunków, powstanie po stronie pracownika przychód do opodatkowania, a Wnioskodawca jako płatnik ma obowiązek pobrania i wpłaty podatku od tego przychodu?
Czy w związku ze sprzedażą Darmowych Akcji w imieniu pracownika (w razie wyboru przez pracownika opcji sprzedaży Darmowych Akcji po ich przyznaniu) po stronie pracownika Wnioskodawcy powstanie dochód, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 6 oraz w art. 30b ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych lecz Wnioskodawca nie będzie obowiązany do pobrania i wpłaty podatku od tego dochodu?
Czy w związku z wypłatą przez Akcjonariusza dywidendy, która skutkuje emisją i przydzieleniem pracownikowi nowych jednostek w funduszu FCPE, po stronie pracownika nie powstanie przychód podatkowy, a Wnioskodawca nie będzie obowiązany do pobrania i wpłaty podatku?
Czy w związku z umorzeniem jednostek uczestnictwa w funduszu FCPE przez pracownika, skutkującym otrzymaniem przez pracownika akcji Akcjonariusza, po stronie pracownika Wnioskodawcy nie powstanie przychód do opodatkowania i w konsekwencji, Wnioskodawca nie będzie obowiązany w tym zakresie jako płatnik do pobrania i wpłaty podatku?
Czy w związku z odpłatnym nabyciem jednostek uczestnictwa funduszu, które powoduje uzyskanie prawa do otrzymania w przyszłości nieodpłatnie, po spełnieniu określonych warunków, Darmowych Akcji, po stronie pracownika Wnioskodawcy powstanie przychód do opodatkowania, a Wnioskodawca jako płatnik ma obowiązek zapłaty podatku od tego przychodu?
W zakresie skutkow podatkowych związanych z wprowadzeniem programu emerytalnego dla pracownikow Grupy "X" oraz wynikajacych z tego tytulu obowiązków płatnika.
Czy wypłacane kwoty (zwrot kosztów poniesionych pierwotnie przez Spółkę A jak i wynagrodzenie z tytułu "korzystania z kapitału") na rzecz Spółki A podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych na terytorium Polski?
Czy umowy, w ramach których dochodzi do opisanych w stanie faktycznym przepływów finansowych i konsolidacji sald podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC) po stronie Spółki jako podatnika? Czy usługi zarządzania płynnością finansową świadczone przez P L na rzecz Spółki w ramach opisanego w stanie faktycznym systemu cash-poolingu będą podlegały zwolnieniu od podatku
Czy automatyczna wymiana jednostek uczestnictwa w A. RELAIS 2009 FCPE na jednostki uczestnictwa w Subfunduszu oznacza opodatkowanie po stronie Wnioskodawczyni?