Na podstawie projektów opublikowanych od 4 do 17 października 2011 r.
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych do 17 października 2011 r.
wystawianie faktur w przypadku wykonywania usług w gospodarstwie należącym do żony Wnioskodawcy
w zakresie możliwości odliczenia (korekty) podatku VAT przez zarejestrowanego rolnika od nabytego ciągnika udokumentowanego fakturą wystawioną na żonę Wnioskodawcy.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania za podatnika VAT czynnego w związku ze świadczeniem usług rolniczych i prawa do wystawiania faktur.
odliczenie podatku VAT z faktur wystawionych na nabywcę Gospodarstwo Rolne i danymi obojga małżonków
Czy faktura dokumentująca zakup maszyn rolniczych przez żonę Wnioskodawcy może być wystawiona na gospodarstwo rolne, z którego zarejestrowany jest Wnioskodawca jako podatnik VAT czynny, aby móc odliczyć podatek naliczony VAT od zakupu maszyn i wystąpić o zwrot jego nadwyżki?
Wnioskodawca ma wątpliwości jak udokumentować ww. transakcję na rzecz innego rolnika ryczałtowego? Czy powinien wystawić na ww. transakcję fakturę VAT dla tej transakcji, czy też może sprzedaż ciągnik na podstawie umowy kupna-sprzedaży?
Osobą zobowiązaną do wystawienia faktury będzie Wnioskodawca, jako osoba która dokonała rejestracji dla celów podatku od towarów i usług z tytułu gospodarstwa rolnego prowadzonego wspólnie z małżonką. W odniesieniu do specyficznej sytuacji opisanej we wniosku, zdaniem tut. Organu, zamieszczenie na fakturze, w celu informacyjnym, nazwiska małżonki Wnioskodawcy, jako współprowadzącej dane gospodarstwo
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup towarów (nieprzetworzonych płodów rolnych) pochodzących z własnego gospodarstwa rolnego
rozliczanie i dokumentowanie dostawy towaru na rzecz małżonka będącego podatnikiem VAT z tytułu prowadzenia wspólnego gospodarstwa rolnego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów będących przedmiotem odsprzedaży na rzecz małżonka
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup sprzętu rolniczego, wystawionych na obydwoje małżonków.
Sprzedaż nieruchomości, która była miejscem prowadzenia działalności gospodarczej
Spółki w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla dzierżawy gruntów rolnych wykorzystywanych na cele rolnicze oraz opodatkowania podstawową stawką podatku budynków, budowli i urządzeń na tym gruncie się znajdujących uznać należy za prawidłowe.
Podatnikiem z tytułu prowadzonego wspólnie gospodarstwa, przez fakt dokonania zgłoszenia rejestracyjnego, jest Pani mąż, więc nie będzie Pani mogła dokonać zgłoszenia rejestracyjnego.
Czy będąc współwłaścicielami gospodarstwa rolnego na równych prawach, faktury zakupów i sprzedaży wystawiane na męża mogą być dołączone do składanej przez Zainteresowaną deklaracji podatkowej i rozliczane na tych samych zasadach?
W przypadku zmiany przeznaczenia wykorzystywania obory z czynności zwolnionych na czynności opodatkowane po dokonaniu rejestracji w roku 2012, Wnioskujący jest uprawniony do odliczenia jednej dziesiątej części podatku naliczonego z faktur dokumentujących poniesione wydatki (wystawionych na oboje małżonków) w deklaracji podatkowej składanej za styczeń 2013 roku oraz jednej dziesiątej części w deklaracjach
Czy w związku z zaistniałym stanem faktycznym Wnioskodawczyni może odliczyć podatek VAT naliczony z faktury za energię elektryczną bezsprzecznie zużytą do celów prowadzonego gospodarstwa, na podstawie faktury wystawionej na imię i nazwisko męża?
Czy można odliczyć podatek VAT wynikający z faktur wystawionych na obydwoje małżonków, z których jedno jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, z podaniem ich obydwu numerów NIP?
W celu zarejestrowania się jako podatnik VAT czynny zgłoszenia rejestracyjnego dla potrzeb tego podatku może dokonać jedno z małżonków prowadzących wspólne gospodarstwo rolne.
Jeżeli część gospodarstwa rolnego wraz ze stajnią wydzierżawiona została na działalność rolniczą, o której mowa w cyt. powyżej art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, to przychód uzyskiwany przez Wnioskodawczynię z tego tytułu nie stanowi źródła przychodów dla celów podatku dochodowego od osób fizycznych.