brak obowiązku udokumentowania czynności wymiany pieniędzy na punkty, za które klienci otrzymują bony towarowe uprawniające do nabycia towaru.
Podatek od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania przyjętych czeków i bonów towarowych.
1. Czy wsparcie pacjentów objętych pomocą fundacji (osób fizycznych zamieszkujących na terytorium RP) w formie przekazania środków pieniężnych jest darowizną w rozumieniu ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn czy też stanowi przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a jeśli stanowi przychód to czy korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust.
1) Czy wsparcie pacjentów objętych pomocą fundacji (osób fizycznych zamieszkujących na terytorium RP) w formie przekazania środków pieniężnych jest darowizną w rozumieniu ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn czy też stanowi przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a jeśli stanowi przychód to czy korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust.
1) Czy wsparcie pacjentów objętych pomocą fundacji w formie przekazania środków pieniężnych jest darowizną w rozumieniu ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn czy też stanowi przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a jeśli stanowi przychód to czy korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 26 ww. ustawy? 2) Czy wsparcie pacjentów objętych
Czy otrzymane przez emerytów i rencistów bony towarowe są świadczeniem rzeczowym zwolnionym od podatku od osób fizycznych do kwoty 2280 zł w roku podatkowym 2009?
Wnioskodawca dokonuje sprzedaży towarów (artykułów żywnościowych), na rzecz Ho, wydając towary te bezpośrednio pracownikom H, za okazaniem przez nich bonów żywnościowych.Bony towarowe (żywnościowe) w tej sytuacji nie są formą zapłaty za wydane bezpośrednio pracownikom H towary, lecz stanowią dokument uprawniający ich do odbioru produktów zapewnianych przez pracodawcę.
Czy przedsiębiorca będący podatnikiem podatku VAT nie może wystawić rachunku na bon żywnościowy, który nie jest przedmiotem opodatkowania, a dopiero towar wydany na ten bon podlega opodatkowaniu?
Czy w przypadku pracowników przebywających na urlopach wychowawczych i macierzyńskich, którzy otrzymali bony towarowe oraz dofinansowanie do wypoczynku, sfinansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych powinny być zastosowane koszty uzyskania przychodów?
Podatnik zwrócił się do Urzędu Skarbowego z zapytaniem jakim dokumentem potwierdzić Urzędowi Gminy dokonaną sprzedaż za bony towarowe.