Podatnik będący fundatorem fundacji rodzinnej i jednocześnie osobą, którą łączy ją z innym fundatorem tej fundacji relacja, o której mowa w art. 4a ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, dla potrzeb zastosowania zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 157 w związku z ust. 49 ustawy o podatku PIT, może sumować proporcję wartości mienia, określoną w art. 27 ust. 4 ustawy o fundacji rodzinnej, wniesionego
Uznanie planowanych kosztów szkoleń, nauki, kursów, wyjazdów poniesionych na rzecz Prezesa Zarządu Fundacji Rodzinnej oraz korzystania z nieruchomości Fundacji Rodzinnej przez beneficjentów Fundacji za świadczenia w postaci ukrytych zysków.
Skutki podatkowe wniesienia mienia do fundacji rodzinnej oraz zastosowanie zwolnienia z tytułu otrzymania świadczeń od fundacji rodzinnej.
Skutki podatkowe wniesienia mienia do fundacji rodzinnej oraz zastosowanie zwolnienia z tytułu otrzymania świadczeń od fundacji rodzinnej.
Możliwość korzystania ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wypłaty świadczenia oraz mienia w związku z rozwiązaniem fundacji rodzinnej.
Fundacja Rodzinna działając w roli płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, w przypadku wypłaty świadczeń pieniężnych na rzecz ww. Beneficjentów, będzie mogła zastosować zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 lit. b w zw. z ust. 49 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w części odpowiadającej proporcji, o której mowa w
Skutki podatkowe otrzymania od Fundacji rodzinnej świadczeń na rzecz Beneficjentów.
Skutki podatkowe wypłaty świadczenia z fundacji rodzinnej po zawarciu związku małżeńskiego.
W przedmiotowej sprawie skoro mienie wniosą do fundacji w drodze darowizny albo spadku wyłącznie Fundator, jego małżonka, zstępni lub rodzeństwo, to zgodnie z art. 28 ust. 2 pkt 1 ustawy o fundacji rodzinnej dla celów ustalenia proporcji, o której mowa w art. 28 ust 1 ustawy o fundacji rodzinnej, całość mienia wniesionego do fundacji rodzinnej należy uznać za mienie wniesione przez fundatora. Wobec
Skutki podatkowe wniesienia darowizny do fundacji rodzinnej oraz związane z tym koszty uzyskania przychodu.
Zastosowania zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Wnioskodawca będzie mógł korzystać z estońskiego CIT, w sytuacji gdy Pierwszy Wspólnik posiada status fundatora fundacji rodzinnej, a Drugi Wspólnik posiada status beneficjenta fundacji rodzinnej oraz obaj będą otrzymywali z tego tytułu okresowe świadczenia o charakterze pieniężnym
Zastosowanie zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Zastosowanie zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy w związku z otrzymaniem świadczeń od fundacji rodzinnej.
Skutki podatkowe wniesienia udziałów do funduszu założycielskiego fundacji rodzinnej oraz możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego dla świadczeń otrzymywanych od fundacji rodzinnej.
Skutki podatkowe dywidendy uchwalonej na podstawie uchwały o wypłacie dywidendy, w zakresie w którym została ona uchwalona lecz niewypłacona.
Czy uzyskane przez Fundację dochody ze zbycia Udziałów, korzystać będą ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania.