Uznanie opisanych świadczeń za świadczenie kompleksowe rozliczane według jednolitych zasad opodatkowania, ustalenia miejsca świadczenia oraz prawa do odliczenia lub zwrotu podatku w odniesieniu do nabywanych usług przed i po znalezieniu odpowiedniej lokalizacji, w sytuacji, gdy uznano, że przedmiotem usług nie jest świadczenie kompleksowe.
MF opublikował projekt z 26 lipca 2021 r. dotyczący zmian podatkowych, które mają być wprowadzone w ramach programu Polski Ład. Dla podatników PIT przewiduje się m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 000 zł oraz wzrost limitu drugiego progu podatkowego do 120 000 zł. Podatnicy CIT skorzystają m.in. w szerszym zakresie z tzw. estońskiego CIT, a podatnicy VAT będą mogli tworzyć grupy podatkowe
W odniesieniu do zwrotu podatku w związku z nabytą usługą najmu (wraz z usługami dodatkowymi) oraz dostawą energii elektrycznej należy wskazać, że skoro wszystkie czynności o których mowa we wniosku spełniają przesłanki do objęcia ich preferencyjną stawką podatku VAT w wysokości 0%, Wnioskodawca nie ma możliwości wystąpienia o zwrot podatku na podstawie przepisów rozporządzenia w sprawie miejsca świadczenia
w zakresie skutków podatkowych związanych ze zwrotem podatku akcyzowego dotyczącego 2016 r. i 2017 r.
Obowiązek rejestracji Spółki jako podatnika VAT w Polsce, rozpoznanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w Polsce oraz prawo do zwrotu podatku VAT naliczonego
W związku z tym, iż wynagrodzenie Wnioskodawcy nie korzysta ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż nie zostały spełnione uwarunkowania określone w lit. b) powołanego art. 21 ust. 1 pkt 46 ww. ustawy, to oznacza, iż Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do zwrotu podatku dochodowego.
Zakres obowiązków podatkowych związanych z obrotem wewnątrzwspólnotowym wyrobami tytoniowymi w procedurze z akcyzą zapłaconą na terytorium państwa członkowskiego.
1. Czy oryginalnym potwierdzeniem zapłaty podatku akcyzowego na terytorium państwa członkowskiego jest dokument w oryginale bez pieczęci? 2. Czy potwierdzeniem zapłaty podatku akcyzowego na terytorium kraju przez podmiot niebędacy płatnikiem podatku akcyzowego, ale nabywającym piwo bezpośrednio od producenta jest oryginał faktury VAT zakupu piwa od producenta?
Emerytura uzyskana przez Wnioskodawcę ze Szwecji w 2005 r. podlegała opodatkowaniu w Szwecji jak i w miejscu zamieszkania Wnioskodawcy, czyli w Polsce. Jednakże w Polsce zgodnie z metodą proporcjonalnego odliczenia Wnioskodawca miał możliwość potrącenia od podatku dochodowego kwoty równej podatkowi od dochodu zapłaconego w Szwecji. Zatem Wnioskodawca nie ma możliwości ubiegania się o zwrot zapłaconego
Działalność jako podatnika podatku VAT podmiotu zagranicznego z siedzibą w Niemczech, który obecny jest na terytorium Polski również poprzez Przedstawicielstwo.
Czy w świetle art. 21 ust. 1 pkt 46 uopdf - wynagrodzenie Wnioskodawcy za okres od 1 maja 2006 r. do 31 grudnia 2006 r. (w części współfinansowanej z EFRR) powinno zostać zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych, a w związku z tym, czy zgodnie z art. 72 par. 1 ust. 2 uop należy się zwrot nadpłaconego podatku dochodowego?
Czy w przypadku zawarcia umowy darowizny pomiędzy rodzicami a córką, której przedmiotem jest roszczenie o ustanowienie odrębnej własności lokalu mieszkalnego, obdarowana może skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 4a upsd?
Czy w związku z zaistniałą sytuacją, spowodowaną interpretacją Izby Skarbowej, Wnioskodawca może skorygować zeznanie podatkowe za lata 2006-2007 i odzyskać nadpłaconą różnicę pomiędzy 10% a 19% stawką podatkową?
możliwość odliczenia kwoty podatku wynikającego z faktur dokumentujących zakupy dokonane w związku z realizacją projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Czy w odniesieniu do powyższego zrealizowanego przez Wnioskodawcę Projektu z działania ZPORR 2.5 istnieje możliwość odliczenia podatku VAT w całości lub części?
Czy powrót wyeksportowanego towaru spowodował konieczność dokonania zwrotu otrzymanej nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, jeśli w miesiącu lutym 2007 r. kwota zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym pokryta została w całości pozostałą sprzedażą opodatkowaną wg niższych stawek niż 22%?
Prowadzimy spółkę akcyjną. Posiadamy pawilon handlowy ujęty w ewidencji środków trwałych i amortyzowany. W bieżącym roku zakupiliśmy prawo własności gruntu, na którym stoi wspomniany pawilon, wraz ze służebnością za kwotę 30 000 brutto. Czy VAT od tej kwoty podlega odliczeniu? Kiedy ten wydatek zaliczyć do kosztów podatkowych?
Prosimy o wyjaśnienie kwestii dotyczącej uznania za przychód podatkowy opłaty za przyłączenie do sieci cieplnej odbiorcy ciepła, ustalonej przez dostawcę ciepła w wysokości zero. Zajmujemy się produkcją i przesyłem energii cieplnej i przyłącza nowych odbiorców zgodnie z przepisami ustawy - Prawo energetyczne. Czy zapisanie w umowie o przyłączenie nowego odbiorcy, że przyłączenie będzie dokonane nieodpłatnie
czy sprzedaż eksportowa zakupionych od urzędu celnego papierosów jest objęta zwrotem podatku VAT oraz podatku akcyzowego, a jeżeli tak to na jakich warunkach i w jakim terminie, a także w jakiej wysokości?