Obowiązek ewidencji na kasie rejestrującej sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, za którą zapłata była gotówką.
Dotyczy ustalenia, czy w przypadku sprzedaży rzeczy lub wykonania usługi opłaconych za pomocą Tokenu, będącego bonem różnego przeznaczenia (MPV) przychód podatkowy w CIT powstaje w momencie przedstawienia Tokenu do umorzenia (spalenia), a nie wcześniejszej zapłaty za wyemitowany Token.
Zapłata ceny sprzedaży za papierosy elektroniczne na rzecz podmiotu powiązanego z Wnioskodawcą, która będzie realizowana na warunkach rynkowych i jej wartość będzie odpowiadała cenie rynkowej – nie będzie skutkowała koniecznością opodatkowania ukrytego zysku z tych transakcji w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT w związku z art. 28m ust. 3 ustawy CIT
Dotyczący obowiązku zapłaty podatku akcyzowego w związku ze zużyciem wyprodukowanej energii i obowiązku rejestracji jako podatnik podatku akcyzowego.
Rozliczenie transakcji na podstawie faktury wystawionej z tytułu otrzymania całości zapłaty na poczet eksportu bez konieczności wystawiania faktury końcowej oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania tej zapłaty.
w zakresie opodatkowania planowanej transakcji eksportu towarów 0% stawką VAT
Prawo do zastosowania stawki 0% dla czynności eksportu towarów w przypadku otrzymania zaliczki
Uznanie sprzedaży za eksport towarów i prawo do opodatkowania tej sprzedaży stawką 0% oraz zwolnienie z ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej gdy zapłata następuje za pośrednictwem systemu PayPal
Czy odsetki od zaciągniętych przez Wnioskodawcę pożyczek na sfinansowanie objęcia obligacji, wyemitowanych przez B Sp. z o.o. (Pożyczki Udziałowca i Pożyczki Bankowej) mogą być zaliczane przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty, kapitalizacji lub uregulowania w innej formie (np. poprzez potrącenie)?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia przychodu podatkowego z tytułu sprzedaży energii elektrycznej Prosumentowi, ustalenia kosztów uzyskania przychodów w związku z wypłatą Prosumentowi wynagrodzenia z tytułu nabytej energii elektrycznej oraz ustalenia skutków podatkowych w przypadku gdy żadna ze stron nie będzie miała obowiązku zapłaty wynagrodzenia drugiej stronie.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania różnic kursowych.
Zastosowanie stawki 0% dla otrzymanej zaliczki w sytuacji, gdy wywóz towaru poza terytorium Unii Europejskiej nastąpi w terminie dłuższym niż 2 miesiące od otrzymania tej zaliczki
Prawo do zastosowania stawki 0% dla czynności eksportu towarów w przypadku otrzymania zaliczki
zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej obrotu z tytułu usług, za które zapłata następuje przelewem na rachunek bankowy Wnioskodawcy, nieuwzględnianie do limitu, obrotu z tytułu usług, za które zapłata następuje przelewem na rachunek bankowy Wnioskodawcy.
Moment powstania obowiązku podatkowego przy korzystaniu z systemu płatności PayU.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania podatkowych różnic kursowych.
Określenie momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku świadczenia usług ekspozycji reklam.
W przypadku wykazania w deklaracji zaliczki ze stawką 0% Wnioskodawca powinien skorygować deklarację, w której wykazał tę zaliczkę ze stawką 0%. Otrzymanie dokumentu w terminie późniejszym upoważnia podatnika do dokonania korekty podatku należnego w rozliczeniu za okres, w którym otrzymał ten dokument.
Prawo do zastosowania stawki 0% dla czynności eksportu towarów w przypadku otrzymania całości lub części zapłaty
Prawo do zastosowania stawki 0% dla czynności eksportu towarów w przypadku otrzymania całości lub części zapłaty
Prawo do zastosowania stawki 0% do transakcji eksportu towarów w przypadku otrzymania zaliczki
Czy w przypadku uzyskania postanowienia o nieściągalności wydanego przez komornika prowadzącego egzekucję w oparciu o tytuł wykonawczy opiewający jedynie na część wierzytelności wynikających z każdej z dwóch faktur, uznanego przez Spółkę za odpowiadający stanowi faktycznemu, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całość wierzytelności, dla której w części zostało wydane postanowienie