Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu na kasie rejestrującej z tytułu pośredniczenia w sprzedaży usług turystyki
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczenia usług opieki polegających na organizacji śródrocznych pobytów edukacyjnych w formie zielonych szkół, białych szkół itp., usług organizacji wycieczek edukacyjnych wyjazdowych i warsztatów edukacyjnych oraz usług zakwaterowania i wyżywienia m.in. nauczycieli macierzystej szkoły lub rodziców oraz wyżywienia pracowników Domu Wczasów
Dotyczy zwolnienia od podatku VAT świadczenia usług kolonii dla dzieci i młodzieży.
Stawka podatku dla usług obozu językowego organizowanego dla dzieci i młodzieży przez osobę fizyczną
W zakresie obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej sprzedaży własnej i zleconej Agentom.
Kasy fiskalne nie są fizycznie przystosowane do ewidencjonowania sprzedaży w sposób określony w art. 119 u.p.t.u., jak z praktycznego punktu widzenia powinno wyglądać ewidencjonowania tychże usług za ich pomocą?
Czy wydatki poniesione przez podatnika związane z uczestnictwem w imprezie turystycznej potwierdzone dowodami na których brak jest wskazanego nabywcy tych towarów/usług mogą pomniejszać podstawę opodatkowania VAT, o której mowa w art. 119 ust. 1 i pomniejszać uzyskany dochód?
Czy Podatnik będzie mógł zaliczyć w koszty organizacji wycieczki, wydatek na mini poczęstunek w autokarze przeznaczony dla uczestników wyjazdu? Jeżeli tak to, czy Podatnikowi będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego przy ich zakupie?
1.Czy dopuszczalne było nie ewidencjonowanie przez podatnika przed wyjazdem kwot wpłat uzyskanych od turystów (uiszczonych na poczet imprezy turystycznej) tj. niewystawienie faktur zaliczkowych VAT-marża (z wyjątkiem sytuacji gdy klient tego zażądał) i nie zaliczanie ich do przychodu? Czy podatnik postąpił prawidłowo ewidencjonując je dopiero w oparciu o faktury sprzedażowe VAT (z adnotacją procedura
28 kwietnia 2012 r. weszła w życie ustawa o timeshare. Na jej podstawie przedsiębiorcy mogą zawierać z konsumentami cztery rodzaje umów. Przychody ze świadczenia usług na podstawie tych umów podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym, a same usługi mogą podlegać opodatkowaniu VAT. W artykule tym omawiamy zasady opodatkowania obowiązujące w tym zakresie.
Czy usługi świadczone przez Stronę jako przewodnika ("we własnym zakresie") podlegają odrębnej ewidencji dla potrzeb podatku od towarów i usług zgodnie z art. 29 ustawy o podatku od towarów i usług.
W latach 1998r.-2001r. świadczyłam usługi polegające na organizacji wyjazdów na targi branżowe m. in. do Niemiec. W ramach świadczonej usługi oferowane były m.in. transport, zakwaterowanie , bilety wstępu , posiłki , ubezpieczenie. Dokonywałam zakupów poszczególnych usług i świadczeń na terenie Niemiec, jednocześnie nie świadcząc usług na terenie tego państwa.Wg mnie, ww. usługi podlegały , zgodnie
Czy rzeczowymi świadczeniami otrzymanymi przez pracownika (emeryta) i zwolnionymi od podatku dochodowego są wycieczki turystyczno-krajoznawcze finansowane całkowicie bądź częściowo ze środków ZFŚS ?
Czy dla celów rozliczania usług turystycznych i ustalenia marży podatnik może prowadzić oddzielną ewidencję kwot wydatkowanych na nabycie od innych podatników - towarów i usług dla bezpośredniej korzyści turysty ?.
Czy prowadząc działalność gospodarczą o charakterze "biuro konferencyjno-turystyczne" z licencją biura turystycznego Podatnik ma prawo do opodatkowania podatkiem od towarów i usług tej usługi na zasadach ogólnych w przypadku nie prowadzenia ewidencji, z której wynikałyby kwoty wydatkowane na nabycie towarów i usług od innych podatników?
Dot. opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności związanych z organizacją polowań w kraju jako usług turystycznych oraz ewidencjonowania obrotu z ich tytułu przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
1) czy ewidencjonowanie sprzedaży usług turystycznych za pomocą kasy rejestrującej, w przypadku, gdy podstawę opodatkowania stanowi kwota marży pomniejszona o kwotę podatku może być dokonywane w kwocie należności brutto z oznaczeniem VAT-marża bez uwzględnienia stawek podatku VAT i kwoty podatku ? 2) czy paragony fiskalne dokumentujące sprzedaż usług turystycznych nie muszą zawierać danych, jakie są
Biuro podróży jako agent sprzedaje usługi transportu lotniczego. W chwili obecnej nie będzie już otrzymywać od przewoźnika lotniczego prowizji za wystawienie biletu. Opłata będzie pobierana bezpośrednio od usługobiorcy, tj. od klienta, na podstawie faktury VAT i nie zostanie ujęta w wartości biletu lotniczego. Jaką stawką podatku od towarów i usług powinna być opodatkowana ww. opłata w przypadku sprzedaży