Powstanie obowiązku podatkowego w przypadku świadczenia usług oraz rozpoznanie usługi tożsamej jako usługi kompleksowej.
Uznanie transakcji polegającej na wykonywaniu czynności naprawczych za świadczenie kompleksowe, stanowiące eksport usług.
‒ Uznanie czynności wykonywanych przez Gminę na rzecz Mieszkańców w zakresie sprawowania bezpośredniego nadzoru i monitoringu nad sprawnością oraz prawidłową eksploatacją instalacji OZE zamontowanych na nieruchomości należącej do Mieszkańca oraz prac niezbędnych do utrzymania instalacji do prawidłowej eksploatacji, za odpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT, podlegające opodatkowaniu
W zakresie braku zobowiązana do zapłaty podatku akcyzowego w związku z obciążeniem najemcy zryczałtowanym kosztem energii elektrycznej wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej wchodzącej w skład kompleksowej usługi najmu wraz z mediami, oraz w w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia wynikającego zarówno z przepisu art. 30 ust. 1 i 2 ustawy o podatku akcyzowym jak i § 5 ust. 1 rozporządzenia
Brak uznania usługi wynikającej z Umowy Serwisowej za usługę kompleksową oraz brak możliwości zastosowania zwolnienia z obowiązku jej ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej.
Uznanie wyodrębnionych w oddzielnych pozycjach na fakturach sprzedażowych części będących materiałem eksploatacyjnym, transportu i zużytego paliwa jako świadczenie kompleksowe z usługami serwisowania i usługami wynajmu wózków widłowych oraz braku obowiązku oznaczania tych elementów składowych w ewidencji JPK_VAT kodami odpowiednio „07”, „13” oraz „02”.
Miejsca świadczenia w zakresie świadczenia usługi rozwojowej, opodatkowanie i kompleksowość usług.
Uznanie noty księgowej za prawidłową formę obciążenia okręgowej komisji egzaminacyjnej kosztami zakupu materiałów i surowców zakupionych dla potrzeb organizacji egzaminów kwalifikacyjnych.
W zakresie ustalenia, czy świadczenia realizowane przez Spółkę na rzecz użytkowników pojazdów elektrycznych stanowią jedną czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Zasadą jest, że VAT od dostawy towarów rozlicza sprzedawca. Jednak niemal każda zasada ma swoje wyjątki. Tak też jest ze sprzedażą niektórych towarów, których dostawa powoduje, że do rozliczenia VAT może być zobowiązany nabywca. Taki mechanizm opodatkowania, określany mianem "odwrotnego obciążenia", dotyczy dostawy wymienionych w załączniku nr 11 wyrobów metalowych/odpadów/surowców wtórnych (dla celów
Opodatkowanie usług przeprowadzania cyklu szkoleń, wynajmu sprzętu i narzędzi na warsztaty praktyczne, przeprowadzenia egzaminów końcowych i wydania certyfikatów.
W zakresie uznania świadczonej przez Stronę usługi kurierskiej za usługę o charakterze kompleksowym oraz korzystania ze zwolnienia z obowiązku stosowania kas rejestrujących