Czy różnica powstała z przewalutowania otrzymanej pożyczki stanowi przychód podatkowy z punktu widzenia ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w związku z wypłatą wspólnikowi Spółki dywidendy w walucie obcej (euro) w kwocie stanowiącej równowartość kwoty dywidendy w polskich złotych określonych w Uchwale, powstają różnice kursowe?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego i prawnego może dojść do powstania (dodatnich bądź ujemnych) różnic kursowych lub innych przychodów podlegających opodatkowaniu?
stosowanie właściwego kursu euro do obliczania kwoty zryczałtowanego podatku od gier
Czy dokonanie przewalutowania pożyczki i kredytu z euro na polskie złote według kursu niższego niż kurs po jakim przedmiotowe zobowiązanie zostało przeliczone na polskie złote w księgach Spółki w dacie zaciągnięcia tego zobowiązania spowoduje powstanie w którymkolwiek momencie dodatnich różnic kursowych stanowiących przychód na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy na dzień spłaty
dotyczące zaistniałego stanu faktycznego oraz stanu przyszłego: Czy dokonanie przewalutowania otrzymanej przez spółkę komandytową pożyczki z euro na PLN wg kursu niższego niż kurs, po jakim przedmiotowe zobowiązanie zostało ujęte dla celów podatkowych w księgach spółki komandytowej, powoduje powstanie przychodu podatkowego dla wnioskodawcy? A jeśli tak, to jakie kursy należy zastosować do wyliczenia
Czy spółka stosuje prawidłowy kurs waluty do obliczania podatku od gier na automatach o niskich wygranych?