Obowiązki płatnika w związku z wypłatą należności wynikających z delegacji sędziowskich.
W zakresie ustalenia: • czy Wnioskodawca może skorzystać z ulgi dla wspierających sport, kulturę i edukację, o której mowa w przepisie art. 18ee ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czyli odliczyć od podstawy opodatkowania, ustalonej zgodnie z art. 18 ww. ustawy, kwotę stanowiącą 50% kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na dofinansowanie studiów podyplomowych pracowników Wnioskodawcy
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej ulgi sponsoringowej.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą należności wynikających z delegacji sędziowskich.
ustalenie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wypłaty ekwiwalentu za szkolenie zawodnika klubu sportowego
Opodatkowanie ekwiwalentu sędziów sportowych za udział w zawodach sportowych do kwoty 200 zł
Zwolnienie od podatku opłaty pobieranej w okresie zawieszenia, zapewniającej trwałość stosunku, zachowanie miejsca, możliwość korzystania ze świadczeń innych niż treningi, zwolnienie od podatku opłaty wpisowej, warunkującej członkostwo w klubie i możliwość korzystania z systemu treningów i metodologii szkoleniowej, w tym możliwość udziału w zajęciach sportowych klubu, uprawniająca do otrzymania akcesoriów
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 16.08-1.09.2010 r.
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 2-20.09.2010 r.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
Czy Związek ma możliwość naliczania podatku od osób fizycznych w formie ryczałtu określonego w art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Wnioskodawcy jako płatniku ekwiwalentów sędziowskich ciąży obowiązek określony w art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od wypłaconego świadczenia, z uwzględnieniem 20% kosztów uzyskania przychodu, jak również sporządzenia stosownej informacji PIT-11.
W jaki sposób należy opodatkować opisane powyżej ekwiwalenty sędziowskie jeśli kwota jednej delegacji sędziowskiej nie przekracza kwoty 200 zł? A w jaki sposób jeżeli ekwiwalent sędziowski przekroczy kwotę 200 zł, ale z dwóch delegacji w jednym miesiącu?
Podstawą opodatkowania podatkiem od towarów i usług będzie kwota ekwiwalentu otrzymana od klubu pozyskującego, którego wysokość określona została w decyzji Komisji ds. ustalania ekwiwalentów za wyszkolenie zawodników, pomniejszona o kwotę należnego podatku
Czy wypłacając należny ekwiwalent delegatom i obserwatorom należy pobrać zaliczkę na podatek dochodowy?
Czy wypłacone na podstawie złożonych rachunków ekwiwalenty sędziowskie, które nie przekraczają każdorazowo kwoty 200 złotych należy opodatkować ryczałtowo pobierając tylko 18% podatku czy też należy naliczyć koszty uzyskania przychodu w wysokości 20%?
Czy wypłacone ekwiwalenty, które każdorazowo przekraczają kwotę 200 złotych należy opodatkować z uwzględnieniem 20% kosztów uzyskania przychodu?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania ekwiwalentu sędziowskiego wypłacanego sędziom sportowym.
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo stosując do delegacji sędziowskich art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych pobierając zaliczkę wg skali - art. 27 ust. 1 pomniejszając przychód o 20% kosztów uzyskania przychodu, choć najczęściej kwota wystawianego rachunku nie przekracza 200 zł?
Czy w świetle znowelizowanego przepisu art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych kluby sportowe wypłacające ekwiwalenty sędziowskie w kwocie poniżej 200 zł mają obowiązek zastosowania ryczałtu?
Do świadczonych usług wynajmu miejsc przy pomostach, a także miejsc w hangarze, nie mają zastosowania zwolnienia od podatku ani stawki obniżone.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w 2010 roku.