Skutki podatkowe umorzenia akcji bez wynagrodzenia i wydania Wnioskodawcy świadectw użytkowych.
Prawo do odliczenia 100% kwoty podatku VAT od wydatków związanych z samochodami osobowymi (czynsz najmu, cena paliwa i innych wydatków).
Skutki podatkowe objęcia akcji spółki holdingowej w związku z uczestnictwem w programie o charakterze motywacyjnym.
Skutki podatkowe objęcia akcji spółki holdingowej oraz uzyskania nagrody w ramach uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
W zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym.
Powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu w następstwie wniesienia akcji oraz objęcia udziałów.
w zakresie ustalenia czy przyznana Wnioskodawcy Rekompensata stanowi przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy dofinansowanie z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej za okres od dnia 1 lipca 2019 r. do dnia 31 grudnia 2019 r., będące pomocą de minimis, będzie stanowiło przychód do opodatkowania (przychód stanowiący podstawę do wyliczenia należnego podatku) po stronie Wnioskodawcy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poszczególnych Kosztów Emisji wymienionych we wniosku.
w zakresie skutków podatkowych wynikających z przyznania Pracownikom Długoterminowej Nagrody w Akcjach Fantomowych i związanych z tym obowiązków płatnika
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych wydatki związane z emisją akcji i wprowadzeniem do obrotu akcji Spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW)?
W związku z przedstawionym stanem faktycznym Spółka prosi o potwierdzenie, iż wszystkie wydatki wskazane w grupie pozostałe wydatki, których poniesienie nie warunkowało podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w związku z emisją akcji, stanowią koszty uzyskania przychodów na gruncie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy wydatki Wnioskodawcy z tytułu nabycia usług prawnych w zakresie Akcji Oferowanych mogą stanowić koszty uzyskania przychodów w świetle przepisów ustawy o CIT? 2. Czy wydatki Wnioskodawcy z tytułu nabycia usług audytorskich w zakresie Akcji Oferowanych mogą stanowić koszty uzyskania przychodów w świetle przepisów ustawy o CIT? 3. Czy wydatki w postaci wynagrodzenia domu maklerskiego wskazanego
W zakresie obowiązków Spółki w związku z wprowadzeniem systemu motywacyjnego organizowanego przez Spółkę.
Czy w związku z objęciem części pracowników Polityką zmiennych składników wynagrodzenia osób zajmujących stanowiska kierownicze w Banku S.A., w ramach której część wynagrodzenia przyznawana jest im w postaci Długoterminowej Nagrody w Akcjach Fantomowych, po stronie pracowników Banku przychód powstanie w chwili realizacji praw wynikających z Długoterminowej Nagrody w Akcjach Fantomowych i czy powinien
możliwość i moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych przez Spółkę, na zakup usług zawiązanych z przekształceniem oraz wprowadzeniem akcji do obrotu na rynku regulowanym
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kwalifikacji do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z przekształceniem w spółkę akcyjną i przygotowaniem do wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych, rozpoznania kosztów wymienionych w pkt 2 i 7 zgodnie z art. 15 ust. 4d i 4e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz w zakresie pozostałych kosztów wymienionych w pkt 1, 3-6, 8.
Czy opisane wyżej wydatki związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem publicznej oferty akcji Spółki stanowią koszty uzyskania przychodów potrącalne w dacie ich poniesienia?
Wydatki związane bezpośrednio z podwyższeniem kapitału Wnioskodawcy oraz inne niż związane bezpośrednio z podwyższeniem kapitału a uznanie za koszty uzyskania przychodu.
Czy koszty, takie jak koszty doradztwa prawnego, koszty doradztwa finansowego, koszty przygotowania prospektu emisyjnego, inne koszty związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem emisji, a które to koszty miały charakter fakultatywny (a więc które nie były obligatoryjne jak np. opłaty sadowe, opłaty notarialne), Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów dla celów rozliczania podatku dochodowego
Czy poniesione przez Spółkę koszty związane z emisją akcji są kosztem uzyskania przychodów w Spółce niezależnie od ujęcia księgowego?
Czy z przedstawioną we wniosku darowizną łączy się możliwość zastosowania wobec Wnioskodawcy przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy z przedstawioną we wniosku darowizną łączy się możliwość zastosowania wobec Wnioskodawcy przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?