Czy Wnioskodawczyni ma możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej do wynajmowanego lokalu przy planowanym przekształceniu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w prawo własności tego lokalu.
Stwierdzić należy, że w 2013 r. doszło do nabycia przez Wnioskodawczynię spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Oznacza to, że jego sprzedaż przed 1 stycznia 2019 r. spowoduje, że dochód z tej sprzedaży podlegać powinien opodatkowaniu 19% podatkiem dochodowym na podstawie art. 30e ustawy
Skutki podatkowe przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego.
Czy sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu położonego w mieście G. przy ul. D. dla którego Sąd Rejonowy prowadzi księgę wieczystą, w drodze licytacji publicznej przez komornika sądowego podlega obowiązkowi opodatkowania podatkiem od towarów i usług?
Czy istnieje obowiązek zapłaty podatku od transakcji nabycia w drodze licytacji spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego?
Opodatkowanie nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w świetle art. 2 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w kontekście ww. stanu faktycznego, stan prawny do rozliczenia z Urzędem Skarbowym będzie na podstawie przepisów art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Czy w związku z tym przepisem upłynął już okres 5 lat od momentu, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie Jej lokalu (ekspektatywy) do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym, czy też na podstawie umowy o przeniesieniu
Zakresie amortyzacji spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy możliwe jest zastosowanie zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
W przypadku zaewidencjonowania zakupionego lokalu na warunkach spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu zgodnie z art. 16m ust. 4 odpisów amortyzacyjnych dokonuje się przy zastosowanie rocznej stawki amortyzacyjnej w wysokości 2,5%. Natomiast w przypadku lokalu będącego odrębną własnością podatnika w myśl art. 16j ust. 1 pkt 3 Wnioskodawca może indywidualnie ustalić roczną stawkę amortyzacyjną
Czy przychód uzyskany ze sprzedaży ekspektatywy spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, przeznaczony na zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego korzysta ze zwolnienia z 10% zryczałtowanego podatku dochodowego?
Nasza spółdzielnia ma wielu dłużników, wobec których posiadamy wyroki z klauzulą wykonalności. Ściągnięcie należności z wynagrodzenia lub z rzeczy ruchomych jest niemożliwe. W jaki sposób dochodzi do egzekucji należności z nieruchomości (spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu)? Czy musimy zapewnić lokal zastępczy? Proszę o podanie podstaw prawnych.