Braku obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (Klientów) oraz swoich własnych pracowników.
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% dla wysyłki towaru do osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Unii Europejskiej, w sytuacji dysponowania dokumentami potwierdzającymi wywóz towaru poza terytorium Unii Europejskiej oraz prawa do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% do wartości całej transakcji związanej z eksportem obejmującej
Sukcesja praw i obowiązków w zakresie podatku od towarów i usług w związku z przekształceniem osoby fizycznej w spółkę z .o.o.
W zakresie ewidencjonowania całej sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej tj. na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz podmiotów gospodarczych prowadzących działalność gospodarczą.
Kurs wg jakiego należy przeliczyć wpływy dokonane w walucie obcej z tytułu czynności rejestrowane przy zastosowaniu kasy fiskalnej.
Moment ewidencjonowania na kasie rejestrującej obrotu z tytułu usług budowlanych dokumentowanych fakturą z odroczonym terminem płatności.
Momentu ewidencjonowania z terminem późniejszym obrotu na kasie rejestrującej w sytuacji kiedy nie ma możliwości zarejestrowania w kasie fiskalnej operacji w dniu wpływu na konto.
Brak obowiązku wpisywania od dnia 1 stycznia 2017 r. numerów PESEL osób fizycznych w związku z prowadzeniem ewidencji sprzedaży.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków na utrzymanie i eksploatację wydanego osobie zarządzającej sprzętu (samochodu służbowego - w tym koszty paliwa, komputera, telefonu komórkowego - w tym koszty rozmów telefonicznych), koszty amortyzacji sprzętu, wydatki i opłaty na powierzchnię biurową w siedzibie lub oddziale Spółki udostępnioną osobie zarządzającej oraz koszty poniesione
prawidłowość umieszczania na fakturze VAT nazwy sprzedawcy tj. możliwość używania zamiennie nazw firmy, które wynikają z zaświadczenia o wpisie do CEIDG
Możliwość używania zamiennie nazw firm, które wynikają z zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.
Czy ewentualne straty wynikające z finalnego rozliczenia (ostateczna wysokość zobowiązania wynikać będzie z porozumienia/ugody pomiędzy Spółką a bankiem) umów opcyjnych zawartych przez Spółkę będą stanowić w odpowiednich proporcjach (wynikających z umowy spółki lub z przepisów prawa) koszty uzyskania przychodów Spółki z o.o. (w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy CIT ? (pytania oznaczone we wniosku
W sytuacji gdyby doszło do umorzenia całości lub części zobowiązania (tj. kwoty głównej jak i odsetek) Spółki wobec banku, czy kwota umorzonego zobowiązania będzie stanowić przychód dla wspólnika Spółki, tj. osoby prawnej (Spółki z o.o.)? Jeśli tak to w którym momencie przychód ten powinien zostać rozpoznany? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3b)
Czy w sytuacji gdyby doszło do umorzenia całości lub części zobowiązania Spółki wobec banku z tytułu rozliczenia umów opcyjnych, w tym nie wykluczone, że doszłoby do umorzenia całości lub części odsetek od tego zobowiązania, kwota ewentualnie umorzonych odsetek będzie stanowiła przychód dla wspólnika Spółki będącego osobą prawną, tj. Spółki z o.o.? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
Czy ewentualne straty wynikające z finalnego rozliczenia (ostateczna wysokość zobowiązania wynikać będzie z porozumienia/ugody pomiędzy Spółką a bankiem) umów opcyjnych zawartych przez Spółkę będą stanowić w odpowiednich proporcjach (wynikających z umowy spółki lub z przepisów prawa) koszty uzyskania przychodów Spółki z o.o. (w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy CIT ? (pytania oznaczone we wniosku
W związku z dostawą powyższej nieruchomości dłużnik nie wystąpi w charakterze podatnika podatku od towarów i usług, gdyż czynności ta nie będzie stanowiła działalności gospodarczej, w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym stanowisko Spółdzielni jest poprawne, odmawiając wystawienia faktur na zaliczkowe wkłady, skoro żądanie członka spółdzielni (czynnego podatnika VAT) zostało wniesione po terminach przewidzianych w Ordynacji podatkowej?
Czy przystępując do projektu pn. Energia słoneczna dla gmin regionu () Wnioskodawca ma prawna możliwość odzyskania podatku od towarów i usług ?
Przeniesienie prawa majątkowego na rzecz Wierzyciela (świadczenie usług), w trybie postępowania egzekucyjnego przez Komornika Sądowego nie podlega opodatkowaniu.
Czy prawidłowe jest ewidencjonowanie w kasie fiskalnej sprzedaży towarów w dniu sprzedaży dla odbiorców (osób fizycznych zamieszkałych na terytorium Ukrainy) przy jednoczesnym zastosowaniu stawki 0%?
Czy na sprzedawcy spoczywa obowiązek kontroli, że nabywca prowadzi działalność gospodarczą? (wystawianie faktury VAT czy paragonu fiskalnego)
Czy sprzedaż (dostawa) w drodze egzekucji sądowej nieruchomości, oznaczonych numerami 303/6, 303/5, 307/1 i 308, stanowiących współwłasność dłużników solidarnych małżeństwa pozostającego we wspólności ustawowej małżeńskiej, podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, czy też jest od podatku zwolniona?
Czy wpisanie budynku z lokalami na wynajem do ewidencji środków trwałych, prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej, na który udzielona była ulga podatkowa, spowoduje utratę tej ulgi i obowiązek jej zwrotu?