Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w związku z Obniżką Należności, o której mowa w § 50b ust. 1 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf, sposób rozliczenia dokonanej Obniżki Należności oraz możliwość dokumentowania Obniżki Należności za pomocą innego dokumentu niż faktura VAT (np.
Podatek od towarów i usług m.in. w zakresie sposobu dokumentowania udzielanych rabatów pośrednich oraz uznania kwoty przyznanego rabatu pośredniego za kwotę brutto; w zakresie prawa i terminu obniżenia podatku należnego z tytułu udzielanych rabatów pośrednich; w zakresie prawa do obniżenia podstawy opodatkowania oraz w zakresie konieczności odzwierciedlenia czynności udzielania rabatu w rejestrze VAT
dokumentowanie realizowanych na rzecz innych Jednostek Policji zadań zleconych wykonywanych w ramach pomocy prawnej dokumentowanie wykonanych na zlecenie sądu lub prokuratury ekspertyz kryminalistycznych dokumentowania czynności konwojowania osób zatrzymanych na zlecenie sądów i prokuratur dokumentowania czynności udzielania pomocy lub asysty komornikowi oraz pomocy lub asysty przy wykonaniu czynności
Uznanie zwrotu kosztów za materiały potrzebne w celu przeprowadzenia egzaminów kwalifikacyjnych za czynność niepodlegającą opodatkowaniu.
Sposób rozliczania i dokumentowania premii pieniężnych wypłacanych Nabywcom, prawo i termin do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wypłaty premii pieniężnych, uwzględnianie wystawionych Nabywcom not księgowych w ewidencji prowadzonej na podstawie art. 109 ustawy o VAT.
rozliczenie podatku od towarów i usług w przypadku wystąpienia ujemnych cen energii
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania dotacji oraz Ordynacji podatkowej w zakresie konieczności dokonania korekty zeznania w związku z otrzymaną dotacją.
rozliczenie podatku od towarów i usług w przypadku wystąpienia ujemnych cen energii
Podatnicy prowadzący pkpir mają obowiązek dokonywania zapisów w księdze w języku polskim i w walucie polskiej, na podstawie prawidłowych i rzetelnych dowodów księgowych. Podstawą zapisów w pkpir są dowody księgowe, którymi są: 1) faktury VAT, w szczególności faktury VAT marża, faktury VAT RR, faktury VAT MP, dokumenty celne, rachunki oraz faktury korygujące i noty korygujące, lub 2) inne dowody, stwierdzające
Zgodnie z umową zawartą z kontrahentem przysługuje nam procentowy bonus od obrotu. 1. Czy możemy wystawić na ten tytuł notę uznaniową? 2. Czy powinniśmy wystawić fakturę z VAT? 3. Czy powyższy koszt będzie kosztem uzyskania przychodu? 4. Jak prawidłowo ewidencjonować udzielanie tego typu procentowego bonusu od obrotu?