Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.
Ustalenie powstania dochodu z niezrealizowanych zysków po zmianie rezydencji.
Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych z tytułu emerytury otrzymywanej z Francji oraz z tytułu emerytury otrzymywanej z Polski.
Zmiany w przepisach wprowadzone przez Polski Ład wejdą w życie 1 stycznia 2022 r. Przewidują one m.in.: podwyższenie do 30 000 zł rocznej kwoty wolnej od podatku, wprowadzenie nowej skali podatkowej, nowego limitu dla I progu podatkowego i kwoty zmniejszającej miesięczne zaliczki na podatek dochodowy oraz dodatkowego odliczenia od podatku a także likwidację odliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania emerytury otrzymywanej z Polski
Ponieważ Wnioskodawca nie posiada obywatelstwa polskiego, emerytura która była mu wypłacana z funduszy państwa włoskiego z tytułu wcześniejszego świadczenia usług na rzecz Włoch (pracował bowiem jako wojskowy) podlega opodatkowaniu tylko we Włoszech. Zatem emerytura ta nie podlega opodatkowaniu w Polsce. W związku z powyższym w sytuacji, gdy Wnioskodawca nie uzyskiwał w latach 2014 i 2015 żadnych innych
Czy świadczenia emerytalne z Niemieckiego Ubezpieczenia emerytalno-rentowego, Berlin-Brandenburg oraz z Niemieckiego Ubezpieczenia emerytalno-rentowego Fiktiv, Berlin-Brandenburg za rok 2015 r. (należące do obowiązkowego systemu ubezpieczeń socjalnych) będą opodatkowane w Polsce podatkiem dochodowym osób fizycznych?
Czy otrzymany przez Wnioskodawczynię dochód z tytułu emerytury wypłacanej w Bośni i Hercegowinie powinien podlegać opodatkowaniu w Polsce?
W jaki sposób określić podstawę obliczenia podatku od dochodów uzyskiwanych z tytułu świadczeń emerytalnych z zagranicy?
opodatkowanie emerytury z Francji otrzymywanej przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Polsce,
Opodatkowanie emerytury z Holandii otrzymywanej przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Polsce,
1. Czy świadczenie AOW, w całości zajmowane przez holenderski organ emerytalny na poczet zwrotu nienależnie pobranych we wcześniejszych latach świadczeń, podlega w Polsce opodatkowaniu w myśl art. 27 ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Jeśli tak, to czy Wnioskodawczyni ma prawo skorzystać z odliczenia od dochodu kwoty zwrotu nienależnie pobranych świadczeń w myśl art. 26 ust.
Czy zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym odprawa oraz ekwiwalent za niewykorzystany urlop będzie podlegał opodatkowaniu jedynie na terytorium Egiptu?
Czy zgodnie z przedstawionym stanem faktycznym odprawa oraz ekwiwalent za niewykorzystany urlop bedzie podlegal opodatkowaniu jedynie na terytorium Egiptu?
W latach 2011-2014 Wnioskodawca miał miejsce zamieszkania dla celów podatkowych we Francji, zatem podlegał ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. W związku z powyższym od emerytury z Francji uzyskanej w ww. latach Wnioskodawca nie ma obowiązku zapłaty podatku i składania deklaracji podatkowej w Polsce.
Miejscem opodatkowania usług elektronicznych świadczonych w 2014 r. na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, mających miejsce zamieszkania na terytorium Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej było terytorium kraju, jednakże ze względu na spełnienie warunków zawartych w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. usługi te korzystały ze zwolnienia z obowiązku
Czy od emerytury fińskiej Wnioskodawca powinien odprowadzać podatek w Polsce?
Czy w świetle obowiązujących przepisów wypłacana w Rumunii emerytura i dodatek stanowiący zaopatrzenie przyznane ofiarom wojny oraz członkom ich rodzin podlega opodatkowaniu w Polsce i czy bank słusznie potrąca od tych świadczeń podatek dochodowy od osób fizycznych? Czy w przedmiotowej sprawie ma zastosowanie metoda wyłączenia z progresją?
Opodatkowanie emerytury własnej i tzw. wdowiej otrzymywanej z Niemiec