Interpretacja
27.06.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ciążących na Spółce obowiązków.

Interpretacja
17.04.2009 Podatki

Mając na uwadze przedstawiony powyżej stan faktyczny, pojawia się pytanie dotyczące wykładni przepisów art. 15a w zw. z art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a konkretnie: czy wspomniana różnica będzie efektywna podatkowo, tj.:- czy w sytuacji, gdy złotówkowa wartość nieuregulowanego zobowiązania w dniu jego powstania będzie wyższa niż złotówkowa wartość tego zobowiązania w dniu jego

Interpretacja
16.04.2009 Podatki

interpretacja dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie przeliczenia kwot wyrażonych w EUR na fakturze korygującej wg kursu historycznego.

Interpretacja
09.05.2007 Podatki

dotyczy wyliczenia różnic kursowych według kursu średniego Narodowego Banku Polskiego z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego wpływ waluty na rachunek dewizowy w świetle przepisu art. 15a ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)

Interpretacja
07.05.2007 Podatki

Jak zaewidencjonować: 1) koszt własny sprzedanego pojemnika? 2) zobowiązanie wobec kontrahenta zagranicznego? 3) różnice kursowe wynikające z zapłaty za Invoice? Spółka sprzedaje pojemniki z polietylenu na odpady komunalne. Zamawia towar u producenta z siedzibą w Niemczech i otrzymuje fakturę za towar w Euro. Spółka pokrywa koszt transportu towaru do Polski fakturę wystawia polska firma transportowa

Interpretacja
03.11.2006 Podatki

Wspólnicy Spółki zwrócili się z zapytaniem czy powyższych przeliczeń dokonują prawidłowo tj. według prawidłowych dat.

Interpretacja
11.10.2006 Podatki

Sposób przeliczania kwot wykazywanych na fakturach w walutach obcych w przypadku importu i eksportu towarów.

Interpretacja
13.06.2006 Podatki

Dotyczy zastosowania kursu waluty obcej przy wystawianiu faktury zaliczkowej i końcowej w przypadku, gdy otrzymana zaliczka ma miejsce w tym samym okresie rozliczeniowym co eksport towarów.

Interpretacja
13.06.2006 Podatki

Zastosowanie kursu waluty obcej przy przy wystawianiu faktury zaliczkowej i końcowej w przypadku, gdy otrzymana zaliczka na poczet eksportu towarów ma miejsce w innym okresie rozliczeniowym niż eksport towarów.

Interpretacja
15.03.2006 Podatki

Czy wskutek transakcji, w której Spółka nie przelewa środków z tytułu zwrotu pożyczki na konto Wierzyciela, lecz zleca wykonanie takiego przekazu Kredytodawcy, realizują się podatkowo różnice kursowe powstałe w związku z odmiennym kursem waluty w dniu zaciągnięcia pożyczki od Wierzyciela (na zakup środka trwałego) i dniu przelewu środków na jego rachunek?

Interpretacja
16.12.2005 Podatki

treść pytania: "Czy dla potrzeb podatku od towarów i usług, wartość wykazaną w fakturze dokumentującej eksport należy przeliczyć według kursu z dnia powstania obowiązku podatkowego, tj. z daty potwierdzenia przez właściwy urząd celny określony w przepisach celnych wywozu towaru poza terytorium Wspólnoty Europejskie, czyli z dokumentu SAD?"

Interpretacja
29.11.2005 Podatki

W jaki sposób prawidłowo dokumentować i rozliczać transakcje dla celów podatku od towarów i usług w przedstawionym stanie faktycznym (dot. kontraktów współfinansowanych ze środków unijnych) ? RO/443/91/1/2005, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Interpretacja
28.11.2005 Podatki

Jaki kurs należy zastosować do przeliczenia faktur zaliczkowych oraz faktury ostatecznej na sprzedaż wyrobu?

Interpretacja
27.09.2005 Podatki

Z jakiego dnia zastosować kurs średni NBP przy eksporcie towaru do obliczenia przychodu, czy z daty wystawienia faktury eksportowej (13.09.2005 r.), czy z daty dokumentu celnego SAD (14.09.2005 r.) czy może kurs z dokumentu celnego SAD?

Interpretacja
27.09.2005 Podatki

Spółka w przedmiotowym piśmie zwraca się z prośbą o potwierdzenie prawidłowości zastosowanego kursu oraz stawki podatku.

Interpretacja
16.09.2005 Podatki

1) W jaki sposób prawidłowo dokumentować i rozliczać transakcje dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w przedstawionym stanie faktycznym (dot. kontraktów współfinansowanych ze środków unijnych)? 2) Czy różnice wynikające z zastosowania różnych kursów walut pomiędzy dniem wystawienia faktury (średni kurs NBP), a kursem walut z dnia dokonania płatności z realizowanych kontraktów, nie dokumentowane

Interpretacja
13.07.2005 Podatki

Jaki kurs walut należy zastosować przy eksporcie towarów z punktu widzenia ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?

Interpretacja
31.05.2005 Podatki

Czy dla potrzeb podatku od towarów i usług kwoty wyrażone w walutach obcych na fakturach eksportowych winny być przeliczane na walutę polską wg średniego kursu NBP z dnia wystawienia faktury, czy z daty przekroczenia przez towar granicy?

Interpretacja
29.04.2005 Podatki

Jaki kurs walut należy stosować do przeliczania faktur wystawionych w walutach obcych dokumentujących eksport towarów?

Interpretacja
28.02.2005 Podatki

W ramach prowadzonej działalności Spółka dokonuje eksportu towarów. Ze stanu faktycznego przedstawionego przez Spółkę wynika, że Kontrahent zagraniczny nabywa eksportowane towary w siedzibie Spółki (w siedzibie Spółki następuje przekazanie towarów do dyspozycji nabywcy) i jednocześnie Spółki wydawana jest kontrahentowi faktura dokumentująca dostawę towarów. Wywozu towarów poza terytorium Wspólnoty

Porada
29.12.2004 Podatki

Jaki kurs waluty stosować przy eksporcie i imporcie - czy kurs średni, czy też kursy celne? Urząd celny stoi na stanowisku, że kursy celne, a urząd skarbowy, że kursy średnie tak jak przy dostawach wewnątrzwspólnotowych.

Interpretacja
13.12.2004 Podatki

Podatnik zwraca się z zapytaniem z jakiego dnia należy przyjąć kurs waluty do przeliczenia kwot wyrażonych w walucie obcej w przypadku eksportu towarów. Zdaniem Podatnika do przeliczenia kwot wyrażonych w walutach obcych w przypadku eksportu towarów stosuje się kurs z dnia potwierdzenia przez urząd celny wywozu towaru poza terytorium Wspólnoty, tj. w momencie powstania obowiązku podatkowego w eksporcie

Interpretacja
25.11.2004 Podatki

1. Towar zafakturowany przez kontrahenta unijnego w kwietniu 2004 r. przekroczył granicę RP w maju 2004 r. W opinii jednostki transakcję tę uznać należy za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów rodzące obowiązek podatkowy 15.06.2004 r. Wątpliwości budzą również zasady "wyceny" faktury handlowej sporządzonej przez dostawcę towarów.2. Czy dokonanie przedpłaty na rzecz kontrahenta z Czech na towar pochodzacy

Poprzednia Następna