W zakresie opodatkowania sprzedaży towarów ze składu celnego i uznania transakcji za eksport towarów.
opodatkowania transakcji dokonywanej na terytorium kraju w procedurze tranzytu
Dokonywana przez Zainteresowanego transakcja sprzedaży towarów ze składu celnego poza terytorium Unii Europejskiej, jeżeli spełnia warunki wynikające z powołanego przepisu, wypełnia dyspozycję dostawy eksportowej w myśl ustawy o podatku od towarów i usług. Zatem będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy.
Wystąpienie zobowiązania podatkowego z tytułu wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w formie aportu do spółki komandytowej.
Czy zasadnym jest nie naliczanie przez Urząd Celny podatku VAT z tytułu nabycia towaru z Rosji do Polski i wprowadzeniu go na Skład Celny? Czy transakcje dostawy towaru ze Składu Celnego z Polski do Szwajcarii należy traktować podatkowo jako eksport towarów czy jako niepodlegające opodatkowaniu w myśl Ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. nr 54, poz. 535 z późn
Stawka podatku na świadczoną usługę w zakresie przyjęcia morskiego środka transportu, jego wyładunku lub załadunku oraz dla czynności dodatkowych związanych z ładunkami.
wymiana wadliwego paliwa żeglugowego w ramach reklamacji jakościowej, dostarczonego uprzednio na statek pływający pod obcą banderą, będzie uznana za jego import oraz eksport
wymiana wadliwego paliwa żeglugowego w ramach reklamacji jakościowej, dostarczonego uprzednio na statek pływający pod obcą banderą, będzie uznana za wewnątrzwspólnotowe nabycie (lub import) oraz jego ponowny eksport
Usługi przygotowania do transportu oraz przygotowania do eksportu towarów na terenie Polski. Eksport towarów. Wystawianie, podpisywanie, i dostarczanie faktur.
Czy będzie opodatkowane podatkiem VAT przekazanie przez kontrahenta zagranicznego do bezpłatnego używania oprzyrządowania służącego do krajowej produkcji wyrobów oraz ewentualnego eksportu towaru z powrotem do tego kontrahenta?