Możliwość skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania uzyskanego odszkodowania na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 120ustawy o podatku dochodowym.
Skutki podatkowe ustanowienia służebności przesyłu i obowiązków wynikających z przepisów ustawy o podatku VAT w związku z ustanowieniem ww. służebności.
Pojęcie infrastruktury technicznej nie ogranicza się jedynie do urządzeń służących wytwarzaniu energii elektrycznej (np. elektrowni wiatrowej), ale także obejmuje urządzenia, które służą do jej przesyłu. Stąd też otrzymane przez Wnioskodawcę świadczenie pieniężne z tytułu ustanowieniem na jego gruncie wchodzącym w skład gospodarstwa rolnego ograniczonego prawa rzeczowego, tj. służebności gruntowej,
Czy zasadne jest opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych czynszu z tytułu dzierżawy gruntu rolnego pod elektrownie wiatrowe?
Czy świadczenie pieniężne z tytułu Służebności Gruntowej podlega zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy zasadne jest opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych czynszu z tytułu dzierżawy gruntu rolnego pod elektrownie wiatrowe?
Otrzymanego przez Wnioskodawcę świadczenia nie można zakwalifikować do dochodów zwolnionych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 120 ww. ustawy, z uwagi na zakres objęty dyspozycją tego artykułu. Przepis ten wyraźnie wskazuje, że zwolnienie przysługuje posiadaczom gruntów, w wyniku prowadzenia na tych gruntach inwestycji, o których mowa w art. 143 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Biorąc pod
Opodatkowanie czynności sprzedaży działek i występowanie w związku z tą sprzedażą w charakterze podatnika podatku od towarów i usług.
Opodatkowania dzierżawy gospodarstwa rolnego na cele rolnicze uprawa wierzby energetycznej, topoli energetycznej i innych zasadzeń, które następnie przerabiane są przez dzierżawcę na tzw. pallety lub brykiety wykorzystywane w energetyce jako opał.
Opodatkowanie sprzedaży gruntów, przeznaczonych w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy pod zabudowę.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży nieruchomości figurującej w ewidencji jako grunt rolny
Opodatkowanie sprzedaży gruntów, przeznaczonych w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy pod zabudowę.
Czy w świetle art. 43 ust.1 pkt 9 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług działka nr B winna być zwolniona z podatku VAT czy też opodatkowana stawką 22%, do kiedy Wnioskodawca może domagać się zwrotu podatku VAT (nabycie działki nastąpiło 21 grudnia 2007 r.)?
Gmina pyta, czy z tytułu sprzedaży działki, która została sklasyfikowana jako grunty orne, należy naliczyć podatek od towarów i usług?
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że jest Pani wraz z mężem właścicielką gospodarstwa rolnego o łącznej powierzchni 17.645 m 2. W roku bieżącym Urząd Dzielnicy dokonał podziału gruntu o łącznej powierzchni 6.423 m 2 na 5 działek.Działki te są działkami rolnymi, co wynika z ewidencji gruntów, z tym że posiadają status działek przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową. W maju 2005
Czy sprzedaż gruntu figurującego w Rejestrze gruntów jako grunty orne nie posiadające aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego jest zwolniona z podatku VAT ?