Od 1 stycznia 2019 r. pracodawcy muszą prowadzić akta osobowe składające się z czterech części: A, B, C i D. Każda z nich może zostać podzielona na mniejsze części, tak aby można było przechowywać w nich oświadczenia lub dokumenty powiązane ze sobą tematycznie.
Czy Spółka utrzyma prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodu wydatków związanych z fakturami, paragonami i innymi dokumentami otrzymanymi w wersji papierowej które są przechowywane w formacie elektronicznym (zostaje zniszczona wersja papierowa)?
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dokumentowanych fakturami archiwizowanymi w modelu elektronicznym
obowiązek prowadzenia ewidencji wysłanych i otrzymanych elektronicznych administracyjnych dokumentów (e-AD) oraz dokumentów zastępujących e-AD związanych z przemieszczaniem wyrobów akcyzowych w procedurze zawieszenia poboru akcyzy
w zakresie ewidencji nabywanych wewnątrzwspólnotowo olejów smarowych o kodach CN 2710 19 71, 2710 19 83 oraz 2710 19 99 zwolnionych ze względu na przeznaczenie.
Czy sprzedaż towaru przedstawioną w poz. 54 należy uznać za eksport bezpośredni w rozumieniu art. 2 pkt 8 lit a ustawy o podatku od towarów i usług, a wobec tego dla określenia prawidłowej stawki znajdzie zastosowanie art. 41 ustawy o VAT oraz czy wystarczającym dokumentem potwierdzającym eksport towarów dla zastosowania preferencyjnej stawki VAT 0 jest komunikat lE-599 przekazywany i przechowywany
dot. podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki VAT w wysokości 0% w eksporcie towarów
Przy spełnieniu przez Spółkę warunków określonych w przepisach art. 41 ustawy tzn. przed złożeniem deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy wnioskodawca otrzyma dokument potwierdzający wywóz towarów poza terytorium Wspólnoty, którym jest komunikat IE599 to Spółka jest uprawniona do zastosowania stawki 0% dla czynności będącej eksportem bezpośrednim. Jeżeli warunek, o którym mowa w ust. 6,
Dokumentowanie potwierdzenia wywozu towaru przy eksporcie w przypadku elektronicznej obsługi wywozu towarów w systemie ECS.
Czy prawidłowym jest uznanie, że posiadane przez Spółkę dokumenty uprawniają ją do opodatkowania opisanej wyżej transakcji stawką 0% VAT?
czy warunkiem wystarczającym do zastosowania zerowej stawki VAT w eksporcie jest posiadanie dokumentu IE-599 oraz dokumentu EAD zawierającego unikalny nr MRN ?
Czy w związku z opisanym stanem faktycznym mamy do czynienia z eksportem bezpośrednim w rozumieniu przepisu art. 2 pkt 8 ppkt a) ustawy o VAT czy też z eksportem pośrednim w rozumieniu przepisu art. 2 pkt 8 ppkt b) ustawy o VAT?
Czy wywóz towarów poza granice Wspólnoty Europejskiej na warunkach opisanych w stanie faktycznym stanowi tzw. eksport bezpośredni, o którym mowa w art. 2 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, Wnioskodawca jest uprawniony do stosowania stawki 0% VAT w eksporcie bezpośrednim, w rozumieniu przepisów art. 2 pkt 8 lit. a) ustawy o podatku od towarów i usług? Czy w związku z uznaniem tej transakcji za eksport bezpośredni Wnioskodawca będzie mógł zastosować stawkę 0% VAT w momencie, w którym otrzyma drogą elektroniczną potwierdzenie dokonania wywozu