Interpretacja
31.10.2024 Podatki

Ustalenie, czy wartość niespłaconych zobowiązań, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego będzie stanowić dla niej przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
22.03.2024 Podatki

Przysługiwało Państwu prawo dokonania korekty (zwiększenia) kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej część (90%) kwoty podatku naliczonego, w rozliczeniu za okres, w którym uregulowano należności, tj. okres rozliczeniowy, w którym doszło do uprawomocnienia postanowienia o zatwierdzeniu układu.

Interpretacja
15.03.2022 Podatki

Nie przysługiwało Panu prawo do skorygowania podstawy opodatkowania oraz podatku należnego na podstawie art. 89a ust. 1 ustawy w zakresie wierzytelności w stosunku do których upłynęły 2 lata licząc od końca roku, w którym faktury te zostały wystawione.

Interpretacja
16.02.2021 Podatki

uznanie nabycia wierzytelności za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT - zwolnienie od podatku usługi świadczonej przez Wnioskodawcę na rzecz ubezpieczonego jako usługi związanej z długami - określenie podstawy opodatkowania, w sytuacji gdy rozliczenie następuje w wysokości wartości nominalnej przelewanej na Wnioskodawcę wierzytelności - obowiązek ewidencjonowania na kasie

Interpretacja
14.08.2019 Podatki

Skutki podatkowe otrzymania należności zasądzonej wyrokiem Sądu odsetki ustawowe i odsetki umowne, koszty procesowe.

Artykuł
26.07.2019 Ubezpieczenia

Okres przedawnienia zaległości składkowych zasadniczo wynosi 5 lat. Jednak to, w jakiej dacie ostatecznie przedawnią się składki na ubezpieczenia społeczne, często trudno jednoznacznie określić. Przepisy przewidują bowiem liczne sytuacje, w których termin przedawnienia ulegnie wydłużeniu, a nawet będzie liczony od początku.

Interpretacja
30.01.2014 Podatki

Czy w związku z umorzeniem odsetek bądź całości długu wynikającego z obligacji, obejmującego obowiązek zwrotu przez Emitenta ceny emisyjnej i odsetek Emitent zobowiązany jest jako płatnik do poboru podatku dochodowego na podstawie ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej ustawa o CIT) ?

Interpretacja
27.05.2013 Podatki

Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości nabytego w spadku, w sytuacji gdy kwota uzyskana ze sprzedaży nieruchomości prawie w całości została przeznaczona na pokrycie zobowiązań spadkodawcy.

Interpretacja
20.12.2012 Podatki

1.Czy w związku z nabyciem przez Spółkę Przedsiębiorstwa od Kontrahenta: i. wystąpi dodatnia wartość firmy, o której mowa w art. 16g ust. 2 u.p.d.o.p.? ii. Spółka powinna uwzględniać przejęte długi (zobowiązania) związane funkcjonalnie z nabytym przedsiębiorstwem przy ustalaniu wartości firmy? iii. wartość firmy podlega amortyzacji zgodnie z art. 16b ust. 2 pkt 2 u.p.d.o.p? 2. W jaki sposób powinna

Interpretacja
16.02.2012 Podatki

Czy Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego w związku z wygaśnięciem zobowiązania wobec Udziałowca w wyniku konfuzji?

Interpretacja
16.02.2012 Podatki

Czy Spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu podatkowego w związku z wygaśnięciem zobowiązania wobec Udziałowca w wyniku konfuzji?

Interpretacja
14.09.2010 Podatki

Czy wydatki (opłata aktywacyjna, abonament miesięczny) poniesione na usługi świadczone przez Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. W. mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?