W 2024 r. pojawił się szereg projektów nowelizacji przepisów w zakresie podatków, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy i prawa gospodarczego, które w założeniach projektodawców miały wejść w życie w 2025 r. Niestety projekty te nie zostały zrealizowane i nie weszły w życie 1 stycznia 2025 r. Przypominamy, czego dotyczyły te projekty, oraz informujemy, na jakim etapie się one znajdują.
Zastosowanie zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 2a updop po dokonaniu płatności na rzecz zagranicznego kontrahenta, zwrotu nadpłaty podatku oraz formy certyfikatów rezydencji podatkowej spełniających wymogi przewidziane w art. 26 ust. 1 ww. ustawy
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wykonywanych na rzecz X oraz możliwość skorygowania uprzednio złożonych deklaracji wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty.
Skutki podatkowe otrzymania nadpłaty w związku ze sprzedażą udziałów w spółce kapitałowej.
Wnioskodawca nie będzie miał prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Skoro w sprawie nie wystąpi sytuacja, o której mowa w art. 11 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, to Zainteresowani z uwagi na dwukrotny pobór podatku od sprzedaży tego samego lokalu mieszkalnego nie będą mogli ubiegać się o zwrot nienależnie zapłaconego podatku na podstawie art. 11 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Mogą jednak złożyć do właściwego organu podatkowego,
W zakresie ustalenia, czy Wspólnota Mieszkaniowa dokonując zwrotu właścicielom lokali części wniesionych przez nich zaliczek (nadpłat) dotyczących utrzymania nieruchomości wspólnej korzysta ze zwolnienia przedmiotowego.
Czy posiadając dokumenty stwierdzające poniesione wydatki na cele rehabilitacyjne przysługuje zwrot całej wydatkowanej kwoty, czy wyłącznie kwota nadpłaty wynikająca ze złożonego zeznania podatkowego ?