Skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych odłączenia się wnioskodawcy od kredytu hipotecznego udzielonego na cele mieszkaniowe.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 w związku z przeniesieniem własności nieruchomości - działek w zamian za zwolnienie z długu dotyczącego niezapłaconej faktury
Uznanie czynności nabycia wierzytelności pieniężnych za czynności podlegające opodatkowaniu oraz zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy.
Skutki podatkowe przejęcia nieruchomości będącej zabezpieczeniem zobowiązania kredytowego na podstawie datio in solutum.
Skutki podatkowe zwolnienia z długu, dokonanego w formie darowizny.
Skutki podatkowe umorzenia części długu i możliwość zaniechania poboru podatku.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - nabycie udziału w nieruchomości w ramach zwolnienia z długu.
Zawarta na podstawie art. 453 Kodeksu cywilnego umowa dotycząca przeniesienia własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe zwolnienia z długu, odpłatnego zbycia nieruchomości i kosztów uzyskania przychodu oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
w zakresie ustalenia, czy nabycie prawa własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu z tytułu cesji wierzytelności stanowi odpłatne nabycie nieruchomości i skutkuje obowiązkiem zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych.
w zakresie skutków podatkowych odpracowania zaległości czynszowych przez członków Spółdzielni i związanych z tym obowiązków płatnika
Zawarta na podstawie art. 453 Kodeksu cywilnego umowa dotycząca przeniesienia własności ruchomości w zamian za zwolnienie z długu nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Nabycie przez Wnioskodawcę roszczenia odszkodowawczego względem grupy producentów rolnych – w wyniku zawarcia umowy cessio in solutum w ramach umowy o zwolnienie z długu (świadczenie w miejsce wykonania) – nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym przeniesienie własności nieruchomości oznaczonych w zaistniałym stanie faktycznym w zamian za zwolnienie z długów nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie poboru podatku u źródła z tytułu spłaty rat odsetkowych w drodze potrącenia w świetle przepisów obowiązujących do 31 grudnia 2016 r. oraz poboru podatku u źródła z tytułu spłaty rat odsetkowych w drodze potrącenia w świetle przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2017 r.
Czy zawarcie umowy w formie świadczenia zamiast wykonania podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Jeżeli podatnik odpłatnie zbył udział w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu nabytym w drodze spadku przed upływem 5 lat od daty nabycia osiągając przychody, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. b) u.p.d.o.f., następnie zaś wydatkował pozyskane środki pieniężne na inne cele mieszkaniowe celem zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych w ten sposób, że zawarł umowę przedwstępną nabycia
Skutki podatkowe zwolnienia dłużnika z należności za korzystanie z lokalu mieszkalnego w zamian za odpracowanie zaległych opłat.
Czy przychód z przeniesienia własności, który podlega opodatkowaniu zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) updof, wydany na zniesienie długu (nabycie udziału 7/18 działki zabudowanej budynkiem mieszkalnym, w którym małżonkowie mieszkają) można uznać za wydatek poniesiony na własne cele mieszkaniowe i skorzystać z ulgi mieszkaniowej?
1. Czy zwolnienie pożyczkobiorcy z długu będzie skutkowało przychodem Spółki do opodatkowania w zakresie odsetek?2. Czy zwolnienie pożyczkobiorcy z długu będzie skutkowało przychodem Spółki do opodatkowania w zakresie różnic kursowych?3. Czy zwolnienie dłużnika z długu jest transakcją w rozumieniu art. 9a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy wobec niej organy skarbowe uprawnione są
Czy w wyniku przekazania własności nieruchomości na rzecz banku w zamian za spłatę zobowiązania w postaci kredytu hipotecznego (umowa o świadczenie w miejsce wykonania) powstanie przychód ze sprzedaży nieruchomości?Czy spłata kredytu hipotecznego na zasadach opisanych we wniosku stanowi wydatek na własne cele mieszkaniowe w rozumieniu przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 oraz ust. 25 ustaw o podatku dochodowym
Wydatki na cele mieszkaniowe uprawniające do zastosowania zwolnienia.
Odpłatne zbycie udziałów w prawie własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu (datio in solutum) podlega opodatkowaniu na podstawie art. 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jednocześnie Wnioskodawczyni nie będzie mogła skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 oraz art. 21 ust. 25-30 ww. ustawy.