korekta przychodów i określenie momentu powstania przychodu po zawarciu aneksu do umowy ochrony mienia
zakresie braku obowiązku zapłaty podatku VAT i wystawienia faktury w związku z przekazaniem działki nr na zasiadujących
Refakturowanie kosztów związanych z opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z wydatkami poniesionymi w ramach zawartego z Inwestorem porozumienia.
ustalenie, czy: - Wnioskodawca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu ponoszone przez Spółkę koszty kwalifikowane, ujmowane jako rozliczenia międzyokresowe kosztów (RMK) dla celów bilansowych, jednorazowo, w roku, w którym zakończone zostały prace badawczo-rozwojowe, tj. zgodnie z art. 15 ust. 4a pkt 2 updop, proporcjonalnie do udziału Wnioskodawcy w zysku Spółki (pyt. nr 3), - w przypadku
1) Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawczyni będzie mogła skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w wysokości wyliczonej zgodnie z jego treścią obejmującego kwotę - wartość lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość nabytego w dniu 27 lutego 2017 r.? 2) Czy w przedstawionym opisie zdarzenia
Czy dyskonto zastosowane przy sprzedaży do SPV transz Wierzytelności wynikających z Umów Leasingu (operacyjnego i finansowego) będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów Spółki ujęty jednorazowo w momencie sprzedaży poszczególnych transz Wierzytelności do SPV? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy zmiany dyskonta wynikające ze zmian wartości nominalnej Wierzytelności powodowanej zmianą stóp procentowych nie powinny być odnoszone w koszty uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 4)
w zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci ZCP do Spółki RO
Czy do odsetek wypłaconych przez Wnioskodawcę na podstawie opisanej umowy pożyczki będą mieć zastosowanie przepisy art. 16 ust. 1 pkt 60 bądź art. 16 ust. 1 pkt 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2015 r.? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy do odsetek wypłaconych w jakim okresie miały/będą mieć zastosowanie przepisy art. 16 ust. 1 pkt 60 bądź art. 16 ust. 1 pkt 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym przed 1 stycznia 2015 r.? (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
Korygowanie cen transakcyjnych w okresach półrocznych przez Wnioskodawcę oraz możliwości dokonania jednorazowej korekty.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przepisów dotyczących niedostatecznej kapitalizacji.
rozliczenie korekty z tytułu rocznej wydajności zmieniającej wysokość wynagrodzenia należnego Wnioskodawcy za sprzedaż energii elektrycznej i praw majątkowych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przepisów dotyczących niedostatecznej kapitalizacji.
Zastosowanie ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy.
zastosowanie ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy
w zakresie korekty podatku należnego i naliczonego z tytułu zwrotu lub zmiany ceny zakupionych przez Spółkę towarów wymienionych w załączniku nr 11 do ustawy, do których ma zastosowanie mechanizm odwrotnego obciążenia
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania rozliczenia końcowego pomiędzy Spółką a Dystrybutorem.
Prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od pożyczek w przypadku spłaty kwoty głównej pożyczek przed spłatą całości odsetek od pożyczek.