Czy w celu zastosowania mechanizmu bezpiecznej przystani przewidzianego w art. 11g Ustawy o CIT Wnioskodawca będzie zobowiązany do weryfikacji, czy uregulowany w art. 11g ust. 1 pkt 4 Ustawy o CIT limit 20 000 000 zł łącznego poziomu zobowiązań lub należności w trakcie roku podatkowego z tytułu kapitału pożyczek z podmiotami powiązanymi liczonego odrębnie dla udzielonych oraz zaciągniętych pożyczek
Ustalenia, czy równowartość dochodu przeznaczonego na pokrycie wydatków na kary umowne, odsetki budżetowe, koszty sądowe oraz zasądzone renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości 19% w przypadku uzyskania przez SPZOZ straty podatkowej.
W zakresie uznania zespołu składników materialnych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia transakcji z opodatkowania.
Uznanie zespołu składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenia z opodatkowania tej transakcji.
Dotyczy ustalenia, czy maksymalne wykorzystanie pomocy publicznej oraz brak wygenerowania dochodów z inwestycji określonej w DOW, uprawnia do zastosowania zwolnienia z obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych,
Sposób obliczenia straty lub poziomu współczynnika dochodów w stosunku do przychodów na potrzeby kalkulacji minimalnego podatku dochodowego (pytanie Nr 1) oraz możliwość wyłączenia z obowiązku stosowania przepisów dotyczących kalkulacji minimalnego podatku dochodowego od osób prawnych z uwagi na prowadzoną działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży detalicznej wyrobów tytoniowych, których cena
Uznanie, że wnoszony aportem Dział A stanowi ZCP i w konsekwencji transakcja ta podlega wyłączeniu z opodatkowania VAT.
Należy zgodzić się z Panem, że transakcja wniesienia w drodze aportu do spółki jawnej zespołu składników majątkowych składającego się na Działalność handlową będzie transakcją zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, i w konsekwencji będzie stanowiła czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie, czy planowany Podział przez wydzielenie nie będzie skutkować u Państwa powstaniem obowiązku podatkowego w VAT w świetle art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, z uwagi na to, że każdy z osobna z opisanych zespołów składników materialnych i niematerialnych w postaci Działu P., Działu S. oraz Działu H., będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT.
W sprawie będzie miał zastosowanie przepis art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwsze ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, bo zorganizowana część przedsiębiorstwa spółki kapitałowej będzie wniesiona w zamian za udziały w innej spółce kapitałowej.
Opodatkowanie wierzytelności od firmy ubezpieczeniowej nabytej w spadku.
Uznanie zbycia Przedmiotu Transakcji tj. Działki II z Przekazywanymi Komponentami za czynność podlegająca opodatkowaniu podatkiem VAT do której wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1ustawy nie ma zastosowania, oraz braku możliwości zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla zbycia Działki II oraz opodatkowanie właściwą stawką Przekazywanych Komponentów, oraz opodatkowania
Podatek od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych w oparciu o przepisy ustawy z 4 listopada 2022 r. w zakresie identyfikacji koniowatych, za które pobiera należności.
Uznanie Banku Komórek i Zarodków za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji uznania planowanej transakcji jego sprzedaży za czynność wyłączoną z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Zakup ciągnika rolniczego od podatnika zwolnionego z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT.
Sprzedaż całego przedsiębiorstwa – działającej piekarni będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Skutki podatkowe wniesienia do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wkładu niepieniężnego w postaci udziałów.
Wyłączenie z opodatkowania wykonywanych czynności przez Wnioskodawcę.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych przez wnioskodawcę w oparciu o przepisy ustawy z 4 listopada 2022 r. w zakresie identyfikacji …, za które wnioskodawca pobiera należności.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę w oparciu o przepisy ustawy z 4 listopada 2022 r. w zakresie identyfikacji …, za które Wnioskodawca pobiera należności.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych przez Państwa Związek w oparciu o przepisy ustawy z 4 listopada 2022 r. w zakresie identyfikacji koniowatych, za które Związek pobiera należności.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności wykonywanych przez Państwa Związek w oparciu o przepisy ustawy z 4 listopada 2022 r. w zakresie identyfikacji …, za które Związek pobiera należności.
Wyłączenie z opodatkowania wykonywanych czynności przez Wnioskodawcę.
Podleganie opodatkowaniu Transakcji, prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego w fakturach dokumentujących czynsz dzierżawny oraz w fakturze dokumentującej nabycie przez Spółkę składników majątkowych od Kontrahenta, w przypadku wykorzystywania przez Spółkę usługi dzierżawy oraz ww. składników majątkowych do czynności opodatkowanych a także prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego