Interpretacja
14.08.2024 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy dla przyszłej dostawy lokali mieszkalnych znajdujących się na parterze i I piętrze budynku wraz z udziałem w częściach wspólnych, gruntem oraz komórkami lokatorskimi przynależnymi do tych lokali znajdujących się na parterze i I piętrze oraz zwolnienia od podatku na podstawie art. 43

Interpretacja
12.07.2023 Podatki

Skutki podatkowe wniesienia prywatnie zakupionego mieszkania (spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego) do działalności gospodarczej jako towar handlowy.

Interpretacja
07.07.2022 Podatki

Planowana sprzedaż działki nr (…) zabudowanej silosem będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT stosowanie do art. 43 ust. 1 pkt 10 w zw. z art. 29a ust. 8 ustawy. Natomiast planowana sprzedaż działki nr (…), będzie mogła skorzystać ze zwolnienia od podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.

Interpretacja
12.08.2021 Podatki

W zakresie skutków podatkowych związanych ze zbyciem lokali mieszkalnych (lokal - towar handlowy) - źródło przychodu , zwolnienie przedmiotowe i koszty uzyskania przychodów.

Interpretacja
12.04.2019 Podatki

w zakresie wskazania czy z punktu widzenia przepisów art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, działanie Spółki polegające na sprzedaży wybranych towarów handlowych poniżej kosztów zakupu jest dozwolone w kontekście wygenerowanej straty na tych produktach oraz czy Spółce będzie przysługiwać, w rozumieniu art. 7 ust. 2 w związku z art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, prawo

Artykuł
28.06.2018 Obrót gospodarczy

Od 1 stycznia 2016 r. handlowcy w szerszym niż dotychczas zakresie nie muszą metkować swoich towarów. Nie ma także wymogu uwidaczniania cen jednostkowych, m.in. na produktach leczniczych. Uproszczono zasady informowania konsumentów o cenach towarów i usług. Takie zmiany wprowadza nowe rozporządzenie w sprawie uwidaczniania cen (dalej: rozporządzenie). Przedstawiamy, na jakie nowości powinni zwrócić

Interpretacja
02.02.2018 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku przy sprzedaży budynku mieszkalnego oraz w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia od podatku przy wycofaniu budynku mieszkalnego przeznaczonego do sprzedaży z działalności gospodarczej na cele osobiste.

Interpretacja
01.02.2018 Podatki

Czy dokonując zakupu Praw majątkowych (zielonych certyfikatów) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej należy księgować zakup praw majątkowych jako zakup towarów handlowych w kol. 10 podatkowej księgi przychodów i rozchodów, a na koniec roku jeżeli nie zostaną prawa zbyte na giełdzie, sporządzić remanent towarów handlowych i dokonać wyceny w cenach zakupu? Czy koszty związane z zakupem praw

Interpretacja
04.07.2016 Podatki

Podstawa opodatkowania przekazania działki gruntu zabudowanej budynkiem mieszkalnym przez dewelopera na cele osobiste.

Interpretacja
29.06.2016 Podatki

sposób ustalenia ceny nabycia towarów handlowych oraz zasady przeliczania kosztów poniesionych w walutach obcych

Interpretacja
22.06.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sprzedaży towarów handlowych poniżej kosztów zakupu.

Interpretacja
29.10.2015 Podatki

Czy Wnioskodawca dokonując sprzedaży towarów poniżej kosztów nabycia, ma prawo zaliczyć straty wynikające ze sprzedaży towarów, poniżej cen zakupu, do kosztów uzyskania przychodów w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
29.10.2015 Podatki

W opisanym zdarzeniu przyszłym zasadne będzie zaliczenie przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów straty spowodowanej koniecznością zlikwidowania towarów handlowych w dacie sporządzenia protokołu likwidacyjnego w wartości, po której towar został przyjęty na magazyn (cenie nabycia). Z przedstawionego opisu zdarzenia przyszłego wynika, że straty powstałe w związku z likwidacją środków obrotowych

Interpretacja
03.06.2014 Podatki

Czy w okolicznościach przedstawionego stanu faktycznego, przy sprzedaży towarów na rzecz podmiotów nieprowadzących działalność gospodarczą, po cenie niższej aniżeli cena sprzedaży takich samych towarów na rzecz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, przychodem będzie zastosowana i wykazana na paragonie cena, pomniejszona o należny podatek od towarów i usług?

Interpretacja
16.05.2014 Podatki

Czy takie ulepszone i zdatne do użytku środki trwałe wprowadzone do ewidencji środków trwałych, będą mogły podlegać amortyzacji według stawki indywidualnej, a odpisy umorzeniowe stanowić będą koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
16.05.2014 Podatki

Czy dalsze nakłady inwestycyjne na remont i modernizację nieruchomości mieszkalnych (w celu dostosowania do możliwości najmu) przed wprowadzeniem ich do ewidencji i przekazaniem do używania jako środka trwałego, będą uznawane za ulepszenie środka trwałego?

Interpretacja
16.05.2014 Podatki

Czy w przypadku dokonania zmiany przeznaczenia i przekwalifikowania składnika majątku, tj. z nieruchomości mieszkalnych jako towaru do dalszej odsprzedaży, przekwalifikowanie na nieruchomości mieszkalne jako własne środki trwałe, za wartość nabycia środka trwałego będzie można uznać:a) wartość nabycia według ceny rynkowej (w tym przypadku wycena rzeczoznawcy na dzień zawarcia pierwotnego aktu notarialnego

Interpretacja
21.03.2014 Podatki

Czy w przypadku nieodpłatnego przekazania działki ze Spółki cywilnej na cele prywatne wspólników wystąpi konieczność zapłaty podatku dochodowego przez nich (konkretnie przez Wnioskodawcę, jako jednego ze wspólników) od tej czynności?

Interpretacja
23.12.2013 Podatki

Czy kwota cła, wynikająca z decyzji Naczelnika Urzędu Celnego, stanowi koszt uzyskania przychodu podlegający rozliczeniu zgodnie z art.15 ust. 4c ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
23.05.2013 Podatki

Czy Spółka może zwiększyć koszty podatkowe o kwotę cła, wynikającego z decyzji Naczelnika Urzędu Celnego pod datą wystawienia decyzji, tj. w miesiącu lutym 2013 r. (w przypadku zapłaty zobowiązania w przewidzianym prawem terminie), czy też należy skorygować koszty roku, w którym towary zostały zaimportowane i dla którego został określony dług celny, tj. koszty roku 2011?

Interpretacja
07.02.2013 Podatki

Czy ujawnione w trakcie inwentaryzacji niedobory towarów handlowych Spółka, na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów?

Interpretacja
08.01.2013 Podatki

Czy prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów metodą uproszczoną, gdzie za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodu, co do zasady, uważa się dzień wystawienia faktury (rachunku) lub innego dowodu stanowiącego podstawę do zaksięgowania (ujęcia) kosztu co wynika wprost z art. 22 ust. 6b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca powinien wartość gratisów zaksięgować w koszty

Interpretacja
12.12.2012 Podatki

Korekta podatku naliczonego od zapasów towarów handlowych w związku z wniesieniem przedsiębiorstwa (w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego) do spółki cywilnej

Poprzednia Następna