Skoro Wnioskodawca przed wprowadzeniem do ewidencji środków trwałych ulepszył środek trwały, a wydatki na ulepszenie stanowiły co najmniej 30% wartości początkowej budynku, będzie on mógł zastosować stawkę amortyzacyjną wynoszącą 10% rocznie.
Według jakiej wartości Wnioskodawczyni powinna wprowadzić przedmiotową nieruchomość do ewidencji środków trwałych i obliczać jej amortyzację? Czy należy przyjąć cenę nabycia nieruchomości z 2005 r., wynikającą z aktu notarialnego, zgodnie z art. 22g ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych czy według art. 22g ust. 8 tej ustawy poprzez wycenę z uwzględnieniem cen rynkowych środków trwałych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środków trwałych/wartości niematerialnych i prawnych oraz możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej.
Wnioskodawca może w czasie poszukiwania najemców lokalu zaliczać do kosztów uzyskania przychodów takie koszty jak: odpisy amortyzacyjne, odsetki od kredytu hipotecznego, czynsz, opłaty za media (w miesiącach gdy lokal nie będzie wynajmowany z powodu braku najemców, a Wnioskodawca będzie poszukiwał najemców). Wnioskodawca może amortyzować mieszkanie indywidualną stawką amortyzacji na poziomie 8% przez
Sposób ujęcia w rachunku podatkowym wydatków związanych z dzierżawą nieruchomości, służącej działalności parkingowej
Skutki podatkowe najmu budynku mieszkalnego (koszty uzyskania przychodu, ustalenie wartości początkowej, stawki amortyzacyjnej).
Czy przy posiadaniu przez Wnioskodawcę, jako właściciela, faktury zakupu ww. samochodu, może On przyjąć jako wartość początkową do amortyzacji, koszt zakupu pojazdu zgodnie z fakturą, co byłoby zgodne z zapisem art. 22g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Sposób ustalenia wartości początkowej oraz stawki amortyzacyjnej środka trwałego (samochodu).
1. Jaką wartość uwzględnić jako początkową, prywatnego majątku wprowadzonego do firmy? 2. Czy właściwe jest zwiększenie podstawowej stawki amortyzacyjnej z uwagi na wiek eksploatowanego środka trwałego?
Czy prawidłowe jest ustalenie wartości początkowej budynku magazynowego wniesionego jako udział do spółki cywilnej w wartości rynkowej ustalonej na dzień zawarcia umowy i przyjęcia okresu amortyzacji 10 lat?
dotyczy ustalenia stawki amortyzacyjnej dla przyjętych do używania inwestycji w obcych środkach trwałych na podstawie art. 16j ust. 4 ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2000r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) od własnego środka trwałego, który wcześniej był środkiem dzierżawionym.
dotyczy zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup nieruchomości (grunt i budynek) z przeznaczeniem na działalność gospodarczą w przypadku, gdy zakup został dokonany na zasadzie współwłasności, a zapłata rozłożona na raty
Czy można stosować indywidulaną stawkę amortyzacji dla samochodu wprowadzonego do ewidencji środków trwałych z przeznaczeniem do działalności gospdarczej, wykorzystywanego wcześniej do celów prywatnych oraz czy wartosć poczatkową tego samochodu mozna przyjąć wg cen rynkowych?