Obniżenie kapitału prostej spółki akcyjnej oraz zwrot środków akcjonariuszowi nie powoduje powstania obowiązku podatkowego w PCC, gdyż nie jest objęta zakresem tej ustawy.
Zarządzanie wdrożeniem Strategii Inwestycyjnej Województwa przez Spółkę jako czynność wykonywana przez podatnika podatku VAT, będąca odpłatnym świadczeniem usług.
Uznanie, że majątek związany z Działem X., który będzie podlegał wniesieniu do Nabywcy w formie wkładu niepieniężnego (aportu) na skutek Transakcji będzie stanowić zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym Transakcja nie doprowadzi do powstania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług.
Skutki podatkowe uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur związanych z Konsolidacją w związku i w wyniku realizacji rządowego programu. Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur związanych z poniesieniem kosztów transakcji zbycia akcji.
1. Określenie źródła przychodu i momentu powstania przychodu w związku z uczestnictwem w programie motywacyjnym osób będących członkami zarządu spółki lub innymi kluczowymi pracownikami spółki lub jej podmiotów zależnych zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej (z wyłączeniem kontraktów B2B), a także w zakresie wynikających z tych zdarzeń obowiązków spółki jako płatnika podatku
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie niepodlegania ustawie VAT zbycia ZCP.
1) Ustalenie, czy Sprzedający w ramach transakcji sprzedaży Nowej Działki będzie występował w charakterze podatnika podatku VAT oraz opodatkowania przedmiotowej transakcji sprzedaży ww. działki; 2) Obowiązek zgłoszenia rejestracyjnego przez Sprzedającego, jako czynnego podatnika VAT w związku z transakcją sprzedaży Nowej Działki; 3) Prawo Spółki do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku
Wniesienie dopłat do Spółki akcyjnej spowodowało zmianę umowy spółki w świetle art. 1 ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W przedmiotowej sprawie zmiana umowy Spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. k) ww. ustawy.
Czy dofinansowanie z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej za okres od dnia 1 lipca 2019 r. do dnia 31 grudnia 2019 r., będące pomocą de minimis, będzie stanowiło przychód do opodatkowania (przychód stanowiący podstawę do wyliczenia należnego podatku) po stronie Wnioskodawcy w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Wymienione usługi będą bezpośrednio dotyczyły czynności zarządzania alternatywnym funduszem inwestycyjnym. Świadczone przez Wnioskodawcę usługi obejmują poszczególne zadania o charakterze zarządczym, realizowane przez ZASI jako zewnętrznie zarządzającego i mają istotne znaczenie z punktu widzenia funkcjonowania ASI. Biorąc pod uwagę specyfikę ww. czynności, należy uznać, że mają one znaczenie wyłącznie
skoro omawiana czynność udzielenia pożyczki będzie podlegała regulacjom ustawy o podatku od towarów i usług oraz będzie z tego podatku zwolniona, to w powyższej sprawie znajdzie zastosowanie wyłączenie zawarte w art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Czy w okolicznościach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego planowany Podział Banku Dzielonego nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Nawet gdy członek zarządu wskaże majątek spółki, z którego można zaspokoić zaległości podatkowe spółki, może się to okazać niewystarczające, aby uwolnił się od odpowiedzialności za te zaległości. Wystarczy, że majątek zostanie uznany za „trudny do sprzedaży”, aby organ podatkowy sięgnął do majątku członka zarządu w celu egzekucji zaległości podatkowych spółki. Takie stanowisko zajął NSA w wyroku z
w zakresie skutków podatkowych połączenia przez przejęcie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i spółki komandytowo-akcyjnej przez spółkę akcyjną
Czy słuszne jest stanowisko Wnioskodawcy, że wynik podatkowy na transakcji zbycia przez Spółkę A akcji D AG na rzecz polskiej Spółki ds. inwestycji zostanie ustalony jako różnica pomiędzy przychodem w wysokości ceny określonej w umowie (o ile nie będzie ona odbiegać od wartości rynkowej) a kosztami uzyskania przychodu równymi wydatkom na nabycie lub objęcie akcji przez Spółkę A?
Czy opisana w zdarzeniu przyszłym umowa nabycia akcji własnych Spółki będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w przypadku nabycia akcji własnych Spółki w celu umorzenia z obniżeniem kapitału zakładowego Spółki?
Czy opisana w zdarzeniu przyszłym umowa nabycia akcji własnych Spółki będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w przypadku nabycia akcji własnych Spółki w celu dalszej odsprzedaży?
Zawarcie przez Spółkę z Akcjonariuszami samodzielnej Umowy nabycia Akcji Własnych, bez zawierania żadnych dodatkowych porozumień w tym przedmiocie, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Czy podwyższenie kapitału zakładowego spółki kapitałowej w związku z wniesieniem wkładu niepieniężnego w postaci udziałów/akcji Spółki polskiej/Spółki zagranicznej (spółki kapitałowej) będzie skutkowało koniecznością opodatkowania transakcji podatkiem od czynności cywilnoprawnych?