Interpretacje

Interpretacja
25.06.2020 Podatki

Budowa domu mieszkalnego, w którym będzie znajdować się siedziba firmy, a możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w prowadzonej działalności gospodarczej wydatków poniesionych na utrzymanie budynku (opłat za energię elektryczna, gaz, wodę, Internet), na zakup urządzeń, mebli, sprzętów zakupionych celem wyposażania powierzchni budynku wykorzystywanych zarówno na cele prowadzonej działalności

Interpretacja
16.03.2018 Podatki

Skoro Wnioskodawca na terytorium kraju posiada stałe miejsce prowadzenia działalności, co do zasady, należy uznać, że dostawy towarów i usług dokonywane przez Spółkę podlegają w Polsce opodatkowaniu VAT. Jednocześnie, skoro Spółka w ramach stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej dokonuje czynności opodatkowanych, co do zasady, przysługuje jej prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego

Interpretacja
06.04.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów Szwajcarii

Interpretacja
08.03.2012 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup artykułów spożywczych przeznaczanych na poczęstunek podczas spotkań z klientami i innymi interesariuszami Spółki w Jej siedzibie.

Interpretacja
11.02.2011 Podatki

Czy stosownie do art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki na organizacje w siedzibie Spółki posiedzenia Rady Nadzorczej? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 6)

Interpretacja
18.06.2007 Podatki

Czy w celu skorzystania ze zwolnienia zawartego w art. 22 ust. 4 ustawy o CIT konieczne jest posiadanie certyfikatu rezydencji nawet jeśli podatnik ma siedzibę w Polsce?

Interpretacja
30.08.2004 Podatki

Spółka zwraca się o potwierdzenie Swojego stanowiska, że określone we wniosku dokumenty wystawione przez niemieckie organy podatkowe, spełniają przesłanki do uznania ich za certyfikaty rezydencji i tym samym uprawniają do zastosowania postanowień umowy w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu zawartej pomiędzy Polską Rzecząpospolitą Ludową a Republiką Federalną Niemiec.