Brak opodatkowania czynności darowizny samochodu wykupionego z leasingu oraz uznanie, że darowizna samochodu nie spowoduje obowiązku korekty odliczonego podatku VAT od opłaty wstępnej, rat leasingowych i wydatków eksploatacyjnych (opłat serwisowych, zakupu paliwa).
Dotyczy ustalenia, czy wydatki dotyczące umowy leasingu samochodu osobowego, której Wnioskodawca stał się stroną wskutek umowy cesji, poniesione przed wydłużeniem okresu leasingu, podlegają ograniczeniu w rozpoznaniu kosztów uzyskaniu przychodu na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 49a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie obowiązku poboru podatku u źródła za okres 2019-2024 oraz konieczności naliczania podatku u źródła za lata ubiegłe w związku z funkcjonowaniem Oddziału Spółki w Niemczech
Samochód osobowy był już przedmiotem czynności opodatkowanej, w odniesieniu do której została wydana decyzja naczelnika urzędu skarbowego, określająca zobowiązanie podatkowe. Zatem w stosunku do sprzedaży samochodu osobowego przez Pana jako Komornika Sądowego nie powstanie w niniejszej sprawie obowiązek podatkowy, bowiem w stosunku do samochodu osobowego, została już określona decyzją właściwego organu
Brak opodatkowania podatkiem VAT wycofania samochodu osobowego z działalności gospodarczej na cele prywatne.
Prawo do zastosowania stawki podatku „ZW” przy sprzedaży używanych samochodów służbowych marki 1 oraz 2; Prawo do zastosowania stawki podatku „ZW” przy sprzedaży używanego samochodu służbowego marki 3.
Brak prawa do odliczenia od dochodu uzyskanego w 2023 r. - w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatków na cele rehabilitacyjne obejmujących wydatki na leki oraz na używanie samochodu osobowego (III grupa inwalidzka)
Odliczenie 100% kwoty podatku naliczonego od wydatków poniesionych na czynsz najmu i paliwo.
Skutki podatkowe zmiany korzystającego w związku z cesją umów leasingu.
Skutki podatkowe nieodpłatnego przesunięcia samochodu z majątku Spółki komandytowej do majątku wspólników.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem do nowo powstałej spółki jawnej nieruchomości oraz samochodów oraz możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla dostawy wnoszonych aportem nieruchomości. Ustalenie podstawy opodatkowania dla aportu nieruchomości i samochodów, które mają zostać wniesione do majątku nowo powstałej spółki.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT przeznaczenia samochodu na cele prywatne w momencie jego wykupu z leasingu; brak uznania Pani za podatnika w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy w związku z wykupem z leasingu samochodu osobowego na cele prywatne oraz w związku z darowizną na rzecz matki samochodu osobowego i braku obowiązku zapłaty podatku VAT; brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT
Skutki podatkowe dla pracodawcy wypłaty pracownikom ekwiwalentu z tytułu zawartych umów o wykorzystywanie samochodu prywatnego na dojazdy do pracy oraz do celów służbowych.
Wykup samochodu na cele prywatne i przekazanie go w darowiźnie nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Brak konieczności korekty podatku naliczonego.
Darowizna na rzecz córki i męża samochodu osobowego wykupionego uprzednio od leasingodawcy nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT i nie powstanie u Pani obowiązek zapłaty podatku VAT.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży samochodu, który po wykupie z leasingu był przeznaczony do majątku prywatnego.
Wnioskodawca w związku z darowizną samochodu na rzecz członka rodziny nie będzie zobowiązany do odprowadzenia podatku VAT.
Ustalenie, czy korzystanie z Pojazdu przez Beneficjenta oraz Fundatora będzie podlegało opodatkowaniu CIT, w szczególności w ramach świadczeń z art. 24q ust. 1 pkt 1 lub pkt 3 updop, w związku z czym powstanie zobowiązanie podatkowe w CIT do zapłaty przez Fundację.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług darowizny samochodu osobowego dokonanej na rzecz brata, po uprzednim wykupie od leasingodawcy.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z użytkowaniem samochodu osobowego na podstawie umowy leasingu operacyjnego.
Dotyczy prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących czynsze i innego rodzaju opłaty leasingowe.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu czynszów miesięcznych z tytułu najmu samochodu osobowego.
Nieodpłatne wycofanie Nieruchomości ze Spółki będzie stanowić dostawę towarów zwolnioną z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy. Przy nieodpłatnym wycofaniu Nieruchomości z majątku Spółki, przekazując ją na cele osobiste Wspólników, po upływie 10 lat od dnia nabycia, na Wnioskodawcy nie będzie ciążyć obowiązek korekty kwoty podatku odliczonego. Przy nieodpłatnym wycofaniu Samochodów