Ustalenia, czy równowartość dochodu przeznaczonego na pokrycie wydatków na kary umowne, odsetki budżetowe, koszty sądowe oraz zasądzone renty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości 19% w przypadku uzyskania przez SPZOZ straty podatkowej.
Ustalenie, czy Wnioskodawca powinien w latach 2016-2020 opodatkowywać wydatki niestatutowe (m.in. wpłaty PFRON, wydatki na reprezentację, koszty sądowe, koszty zasądzonych rent i odszkodowań) na podstawie art. 25 ust. 4 ustawy o CIT.
Ulga rehabilitacyjna, wydatki na używanie samochodu i zakup leków oraz korekta zeznań rocznych.
Ustalenie czy Odstępne wypłacane Seniorom w zamian za ograniczenie przysługujących im praw - Służebności Osobistej Mieszkania - w wysokości odpowiadającej kwocie czynszu najmu stanowi po stronie Funduszu koszt uzyskania przychodu oraz czy jest to koszt związany bezpośrednio z przychodem uzyskiwanym w postaci czynszu najmu czy też dodatkowy koszt związany z nabyciem nieruchomości przez Spółkę.
zwolnienie od podatku renty z tytułu niezdolności do pracy w związku z wypadkiem przy pracy, otrzymywanej z ubezpieczenia wypadkowego czeskiego pracodawcy
Opodatkowanie renty otrzymywanej z Polski przez osobę mająca miejsce zamieszkania w Czechach
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Szpital z tytułu zasądzonych wyrokiem Sądu kwot odszkodowania z ustawowymi odsetkami, zadośćuczynienia z ustawowymi odsetkami, skapitalizowanej renty wraz z ustawowymi odsetkami, comiesięcznej renty wypłacanej na pokrycie zwiększonych potrzeb oraz kosztów procesu zapłaconych stronie postępowania i kosztów sądowych zapłaconych
Renta rodzinna przysługuje na ogół nie tylko w czasie pobierania nauki, ale również w miesiącach wakacyjnych przypadających w danym roku szkolnym lub akademickim. Świadczenie to może być wypłacane za okres wakacji również wtedy, gdy przed ich rozpoczęciem uczeń lub student zakończył pobieranie nauki w szkole bądź na studiach wyższych.
Kilka dni temu zmarł jeden z naszych pracowników, który pobierał również emeryturę. Jego studiujący 20-letni syn zwrócił się do nas o pomoc przy ubieganiu się o rentę rodzinną. Chciałby uzyskać to świadczenie dla siebie oraz dla 51-letniej matki, która prowadziła ze zmarłym mężem wspólne gospodarstwo domowe. Czy renta rodzinna będzie im przysługiwać? Jakie dokumenty powinniśmy w tym celu przygotować
Na podstawie aktów prawnych opublikowanych 2-17.12.2010 r.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy podlega podatkowi na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych umowa odpłatnej renty dożywotniej scharakteryzowana w przedstawionym zdarzeniu przyszłym? - Czy jeśli umowa scharakteryzowana w przedstawionym zdarzeniu przyszłym będzie podlegała podatkowi to czy podstawą jej opodatkowania będzie zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Czy poniesione wydatki w zakresie wypłaconego przez Szpital odszkodowania oraz rent zasądzonych wyrokiem sądu stanowią dla Szpitala koszt uzyskania przychodów?
Czy Wnioskodawca realizując czek z tytułu renty lub emerytury ma obowiązek pobierać, jako płatnik zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych w myśl art. 35 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
w zakresie: Czy Pogotowie działające w formie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wypłatę renty miesięcznej zasądzonej wyrokiem sądu na rzecz pacjenta za szkody spowodowane błędem w sztuce lekarskiej
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zadośćuczynienia wraz z odsetkami oraz renty na zwiększone potrzeby związane z leczeniem, opieką i rehabilitacją pacjenta.
Czy od kwot pieniężnych wypłacanych przez Wnioskodawcę w związku z realizacją czeków uzyskanych przez podatników z tytułu emerytur i rent zagranicznych, podlegających opodatkowaniu w Polsce, Wnioskodawca zobowiązany jest pobierać, jako płatnik zaliczkę na podatek dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 35 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy od kwot pieniężnych wypłacanych przez Wnioskodawcę w związku z realizacją czeków uzyskanych przez podatników z tytułu emerytur i rent zagranicznych, podlegających opodatkowaniu w Polsce, Wnioskodawca zobowiązany jest pobierać, jako płatnik zaliczkę na podatek dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 35 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy od kwot pieniężnych wypłacanych przez Wnioskodawcę w związku z realizacją czeków uzyskanych przez podatników z tytułu emerytur i rent zagranicznych, podlegających opodatkowaniu w Polsce, Wnioskodawca zobowiązany jest pobierać, jako płatnik zaliczkę na podatek dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatku z tytułu renty dla poszkodowanego pacjenta za błędy lekarskie oraz zwolnienia z opodatkowania dochodu przeznaczonego na wyrównanie szkody wynikającej z błędu lekarskiego.