Interpretacje

Interpretacja
19.07.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy: - w przypadku, gdy Spółka posiada przychody z tytułu świadczenia szeroko rozumianych usług projektowych, których jednym z elementów jest przeniesienie na Klientów majątkowych praw autorskich, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym spełnia on warunek określony w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”

Interpretacja
27.07.2022 Podatki

Sprzedaży prawa własności nieruchomości gruntowej na rzecz jej dotychczasowego użytkownika wieczystego, gdy ustanowienie prawa użytkowania wieczystego nastąpiło przed 1 maja 2004 r. nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.

Interpretacja
12.04.2022 Podatki

Planowane przekazanie PWI i praw związanych (i ich nośników) oraz demonstratorów wraz z dokumentacją na rzecz Skarbu Państwa będzie stanowiło czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT

Interpretacja
22.09.2021 Podatki

Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży mieszkania na cel mieszkaniowy jakim jest dokonanie wpłat na poczet nabycia nieruchomości (lokalu mieszkalnego) od dewelopera, należy uznać za wypełnienie warunku zastosowania zwolnienia od podatku dochodowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
26.07.2021 Podatki

Brak umowy przeniesienia własności lokalu mieszkalnego w formie aktu notarialnego w terminie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zbycie nieruchomości ma skutek w postaci braku nabycia własności tego lokalu, a tym samym powoduje brak spełnienia warunków do skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w związku z art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. a) ustawy

Interpretacja
07.04.2021 Podatki

Przeniesienie własności aktywów na Spółkę (Wnioskodawcę) w drodze wykonania umowy zastawu nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Jest to bowiem czynność, która nie mieści się w ustawowym katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
08.06.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia udziałów lub akcji.

Interpretacja
07.06.2016 Podatki

Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości jeżeli Wnioskodawca nie posiada aktu własności ziemi na 2 z 13 działek wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.

Interpretacja
23.02.2016 Podatki

Czy umowa ustanowienia i przeniesienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego zawarta na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
17.11.2015 Podatki

Skutki podatkowe zniesienia współwłasności prawa (współużytkowania) z dopłatą oraz ustanowienia odrębnej własności dwóch lokali.

Interpretacja
09.03.2015 Podatki

czy czynność przeniesienia z mocy prawa własności nieruchomości gminnej na rzecz Skarbu Państwa za odszkodowaniem stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT a tym samym czy Gmina zobowiązana jest do zapłaty podatku należnego

Interpretacja
27.01.2015 Podatki

Czy łączne dokonanie czynności ustanowienia odrębnej własności lokalu użytkowego, a następnie przeniesienie własności tego lokalu w trybie art. 39 ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych mieszczą się w zakresie przedmiotowym art. 1 ust. 1 pkt l ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
12.01.2015 Podatki

Opodatkowanie czynności wniesienia aportu w postaci prawa do znaku towarowego do spółki komandytowej.

Interpretacja
12.12.2014 Podatki

Czy umowa przeniesienia udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego w zamian za zapewnienie zbywcy dożywotniego utrzymania podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
28.08.2014 Podatki

Skoro ustanowienie i przeniesienie własności lokalu nastąpi w trybie i na zasadach określonych w art. 11 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, to umowa ustanowienia i przeniesienia prawa odrębnej własności do lokalu mieszkalnego nie jest opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Umowa taka nie jest bowiem umową sprzedaży ani inną umową wymienioną w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku

Interpretacja
16.04.2014 Podatki

W świetle powyższego, jeżeli ustanowienie i przeniesienie własności lokalu następuje w trybie i na zasadach określonych w art. 11 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, to umowa ustanowienia i przeniesienia prawa odrębnej własności do lokalu mieszkalnego nie będzie opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Umowa taka nie jest bowiem umową sprzedaży ani inną umową wymienioną w art

Interpretacja
24.10.2013 Podatki

Czy następujące w wyniku wykonania powierniczej umowy zlecenia, przeniesienie na rzecz osoby fizycznej przez inną osobę fizyczną własności nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
24.10.2013 Podatki

Czy przekazanie środków pieniężnych przez Wnioskodawczynię na rzecz zleceniobiorcy w celu umożliwienia mu wykonania umowy powierniczej i nabycia nieruchomości zgodnie ze zleceniem Wnioskodawczyni będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
04.10.2013 Podatki

Czy zawarcie umowy w formie świadczenia zamiast wykonania podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
30.09.2013 Podatki

Czy przeniesienie własności nieruchomości w trybie art. 231 § 2 Kodeksu cywilnego podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
28.08.2013 Podatki

Czy zawarcie umowy pośrednictwa w sprzedaży udziałów podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
28.06.2013 Podatki

Czy łączna kwota wynagrodzenia autora za samo wykonanie projektu, bez tantiem wypłacanych w przyszłości z tytułu przeniesienia praw autorskich w zależności od wielkości sprzedaży mebli wyprodukowanych na podstawie tego projektu, stanowi koszt uzyskania przychodów w momencie poniesienia, czy też wartość początkową wartości niematerialnej i prawnej stanowiącą podstawę odpisów amortyzacyjnych?

Interpretacja
28.06.2013 Podatki

Czy łączna kwota wynagrodzenia autora projektu, zawierająca w sobie wartość samego projektu oraz przeniesienia praw autorskich, stanowi wartość początkową wartości niematerialnej i prawnej stanowiącą podstawę odpisów amortyzacyjnych?

Interpretacja
17.06.2013 Podatki

Czy podpisanie przez Wnioskodawczynię umowy deweloperskiej na zakup udziału w lokalu mieszkalnym o wartości tego udziału wynoszącym co najmniej 130 000 zł do dnia 31 grudnia 2013 r. oraz wpłacenie kwoty 130 000 zł na konto zbywcy (dewelopera) do dnia 31 grudnia 2013 r. spowoduje zwolnienie z tytułu art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a co za tym idzie czy Zainteresowana

Poprzednia Następna