przeniesienie prawa
Interpretacja
19.07.2024 Podatki

Dotyczy ustalenia, czy: - w przypadku, gdy Spółka posiada przychody z tytułu świadczenia szeroko rozumianych usług projektowych, których jednym z elementów jest przeniesienie na Klientów majątkowych praw autorskich, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym spełnia on warunek określony w art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”

Interpretacja
13.07.2023 Podatki

Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z pierwotnej faktury dokumentującej wpłaconą na rzecz Dewelopera kwotę zaliczki na poczet ceny nabycia.

Interpretacja
26.04.2023 Podatki

Przychód osiągnięty z tytułu dokonania cesji praw wynikających z umowy deweloperskiej i przedwstępnej umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego nie jest tożsamy z przychodem osiągniętym z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości lub ich części, udziałów w nieruchomości lub praw z art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Interpretacja
01.03.2023 Podatki

Skutki podatkowe zawarcia umowy przeniesienia ogółu praw i obowiązków wspólnika w spółce komandytowej w drodze czynności opisanej w art. 10 ustawy Kodeks spółek handlowych.

Interpretacja
30.08.2022 Podatki

Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży prawa własności nieruchomości na rzecz użytkownika wieczystego.

Interpretacja
27.07.2022 Podatki

Sprzedaży prawa własności nieruchomości gruntowej na rzecz jej dotychczasowego użytkownika wieczystego, gdy ustanowienie prawa użytkowania wieczystego nastąpiło przed 1 maja 2004 r. nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT.

Interpretacja
12.04.2022 Podatki

Planowane przekazanie PWI i praw związanych (i ich nośników) oraz demonstratorów wraz z dokumentacją na rzecz Skarbu Państwa będzie stanowiło czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT

Interpretacja
22.09.2021 Podatki

Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży mieszkania na cel mieszkaniowy jakim jest dokonanie wpłat na poczet nabycia nieruchomości (lokalu mieszkalnego) od dewelopera, należy uznać za wypełnienie warunku zastosowania zwolnienia od podatku dochodowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
26.07.2021 Podatki

Brak umowy przeniesienia własności lokalu mieszkalnego w formie aktu notarialnego w terminie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło zbycie nieruchomości ma skutek w postaci braku nabycia własności tego lokalu, a tym samym powoduje brak spełnienia warunków do skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w związku z art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. a) ustawy

Interpretacja
16.04.2021 Podatki

Czy przekazanie przez Gminę prawa własności kolektorów słonecznych na rzecz właścicieli budynków, za kwotę wniesionego wkładu własnego będzie skutkowało koniecznością zapłaty przez Gminę podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
07.04.2021 Podatki

Przeniesienie własności aktywów na Spółkę (Wnioskodawcę) w drodze wykonania umowy zastawu nie spowoduje po stronie Wnioskodawcy obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych. Jest to bowiem czynność, która nie mieści się w ustawowym katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
15.02.2021 Podatki

Brak możliwości skorzystania ze zwolnienia podatkowego – cesja praw do umowy deweloperskiej

Interpretacja
30.09.2020 Podatki

określenie momentu powstania przychodu z tytułu wynagrodzenia za przeniesienie bazy klienckiej

Interpretacja
03.04.2019 Podatki

Czy w powyższym stanie faktycznym, odpłatna dostawa nieruchomości wobec której Zainteresowani nie planują dokonać wyboru opcji opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od towarów i usług będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
14.11.2018 Podatki

w zakresie opodatkowania podatkiem VAT według stawki podatku w wysokości 23% transakcji będącej przedmiotem Umowy Przedwstępnej Cesji oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z zapłatą zadatku na poczet wynagrodzenia za przeniesienie praw i przejęcie obowiązków wynikających z Umowy Przedwstępnej Sprzedaży na podstawie Umowy Przedwstępnej Cesji

Interpretacja
06.06.2018 Podatki

Czy w związku z przeniesieniem na mocy umowy leasingu, w wykonaniu opcji wykupu (na podstawie zawartej umowy leasingu), przedmiotu leasingu, na Wnioskodawcy (jako leasingobiorcy) będzie ciążył obowiązek podatkowy na gruncie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
13.04.2018 Podatki

Ustalenie, czy planowany przelew całości praw i obowiązków wynikających z Umowy Leasingu na rzecz B stanowić będzie dla Spółki odpłatną dostawę towarów, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy; określenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności oraz prawa do odliczenia.

Interpretacja
01.03.2018 Podatki

Przeniesienie przez Wnioskodawczynię na Nabywcę praw i obowiązków z umowy przedwstępnej w wyniku zawarcia umowy cesji stanowić będzie świadczenie usługi przez Wnioskodawczynię na rzecz Nabywcy, które podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, stosownie do art. 41 ust. 1 w związku z art. 146a pkt 1 ustawy o VAT, stawką podstawową w wysokości 23%

Interpretacja
15.01.2018 Podatki

W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy, na mocy której Miasto ustanowi na rzecz Wnioskodawcy prawo użytkowania wieczystego Gruntu oraz nieodpłatnie przeniesie na rzecz Wnioskodawcy własność Budynku.

Poprzednia Następna