Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie przepisu art. 21 ust. 1 pkt 131 w związku z przeniesieniem własności nieruchomości - działek w zamian za zwolnienie z długu dotyczącego niezapłaconej faktury
Umowy, na podstawie których doszło do przeniesienia rzeczy i praw majątkowych w ramach zmiany modelu biznesowego, nie podlegają opodatkowaniu, ponieważ nie przyjęły formy prawnej żadnej z czynności cywilnoprawnych wymienionych w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Uznania transakcji zbycia Przenoszonego Przedsiębiorstwa do Przejmującego za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT przeniesienia przez Dłużnika na Spółkę własności do składników, tj. znaku graficznego, strony internetowej, domeny internetowej, baz i zbiorów danych, raportów z projektów badawczych w miejsce świadczenia pieniężnego (na całkowite zaspokojenie roszczeń Spółki) oraz prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia ww. składników
W zakresie skutków podatkowych Przeniesienia Skinów na rzecz Wnioskodawcy.
Czy nabycie ogółu praw i obowiązków wspólnika w spółce jawnej stanowi czynność opodatkowaną podatkiem od czynności cywilnoprawnych jeśli nabycie następuje w drodze czynności opisanej w art. 10 ustawy Kodeks spółek handlowych?
Czy nabycie ogółu praw i obowiązków wspólnika w spółce jawnej stanowi czynność opodatkowaną podatkiem od czynności cywilnoprawnych jeśli nabycie następuje w drodze czynności opisanej w art. 10 ustawy Kodeks spółek handlowych?
w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy przeniesienia ogółu praw i obowiązków w spółce jawnej.
Czy nabycie praw i obowiązków w spółce jawnej stanowi czynność opodatkowaną podatkiem od czynności cywilnoprawnych jeśli nabycie następuje w drodze czynności opisanej w art. 10 ustawy Kodeks spółek handlowych?
Uznanie przeniesienia własności lokali nabytych w wykonaniu umowy zlecenia powierniczego za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Czy zwrotne przeniesienie wierzytelności przez Nabywcę na rzecz Wnioskodawcy na podstawie zawartego w pierwotnej umowie cesji uprawnienia do żądania cesji zwrotnej będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy zwrotne przeniesienie wierzytelności przez Nabywcę na rzecz Wnioskodawcy na podstawie zawartego w pierwotnej umowie cesji uprawnienia do żądania cesji zwrotnej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy przeniesienie prawa własności Działek Gruntu nie będzie podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych i w związku z tym na Spółce nie będzie ciążyć obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy nabycie przez Wnioskodawcę Wierzytelności Spółki w drodze datio in solutum, w ramach opisanego zdarzenia przyszłego, będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w związku z podpisaniem umowy deweloperskiej i przekazaniem środków pieniężnych uzyskanych ze sprzedaży działki budowlanej na zakup lokalu mieszkalnego będącego przedmiotem zawartej umowy.
Czy przeniesienie wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego Składników Majątku Zainteresowanego 2, w tym Pracowników, do Zainteresowanego 1 za wynagrodzeniem w postaci Opłaty za Transfer nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? (Pytanie oznaczone we wniosku nr 4).
Nieodpłatne przekazanie składników spółki jawnej na rzecz wspólników
Opodatkowanie sprzedaży składników materialnych i niematerialnych (zorganizowanej części przedsiębiorstwa)
Wskazanie, czy rozwiązanie zawartych umów faktoringu i zwrotne przeniesienie Wierzytelności Leasingowych z Banku do Spółki będzie stanowić odrębną czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Skutki podatkowe cesji praw i obowiązków wynikających z umów przedwstępnych zakupu nieruchomości i prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia cesji.
stawka podatku VAT z tytułu przeniesienia (cesji) praw i obowiązków wynikających z przedwstępnych umów na rzecz podmiotu trzeciego, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia cesji